ՀՀ դեսպանն ու Եվրոպական և անվտանգային քաղաքականության ավստրիական ինստիտուտի նախագահը քննարկել են համագործակցության հեռանկարները
Ավստրիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Անդրանիկ Հովհաննիսյանը հանդիպել է Եվրոպական և անվտանգային քաղաքականության ավստրիական ինստիտուտի (AIES) նախագահ դոկտոր Վերներ Ֆասլաբենդի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Վիեննայում ՀՀ դեսպանությունից։
Նշվում է, որ դեսպան Հովհաննիսյանը ներկայացրել է Հայաստանի արտաքին քաղաքական առաջնահերթությունները, տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգը, TRIPP նախագիծը և այս համատեքստում տեղի ունեցած վերջին զարգացումները։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել արդի աշխարհաքաղաքական իրավիճակի շուրջ, ինչպես նաև քննարկել են Հայաստան-Ավստրիա համագործակցության հետագա ընդլայնման հնարավորությունները։
Դեսպանատան փոխանցմամբ՝ դոկտոր Վերներ Ֆասլաբենդը միջազգային քաղաքականության և անվտանգության հարցերով ավստրիական առաջատար վերլուծաբաններից է։ Նա հանդիսացել է նաև Ավստրիայում ամենաերկար պաշտոնավարած պաշտպանության նախարարը։

Посол Армении провел встречу с президентом Австрийского института европейской политики и политики безопасности
Посол Армении в Австрии Андраник Ованнисян провел встречу с президентом Австрийского института европейской политики и политики безопасности (AIES) доктором Вернером Фаслабендом.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства Армении в Австрии, посол Ованнисян представил приоритеты внешней политики Армении, региональную повестку мира, проект TRIPP и последние развития в этом контексте.
Собеседники обменялись мнениями о текущей геополитической ситуации, а также обсудили возможности дальнейшего расширения армяно-австрийского сотрудничества.
Доктор Вернер Фаслабенд — один из ведущих австрийских аналитиков в области международной политики и вопросов безопасности. Он также был министром обороны Австрии.