Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհին իրար է բախվել 15 տրանսպորտային միջոց․ կան տուժածներ
Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում հունվարի 27-ին, ժամը 11։10-ին ահազանգ է ստացվել, որ Թալին-Բազմաբերդ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային պատահար, կան տուժածներ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր մեկնած փրկարարներն արձանագրել են՝ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 51-55-րդ կմ-երի հատվածում տեղի են ունեցել ՃՏՊ-ներ իրար են բախվել ընդհանուր 15 տրանսպորտային միջոցներ։
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ երկու քաղաքացի տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար։
Փրկարարները հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ 2 քաղաքացու դուրս են բերել «Ford» մակնիշի ավտոմեքենաներից, մոտեցրել շտապօգնության մեքենային և կատարել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ։

На трассе Ереван-Гюмри столкнулись 15 автомобилей: есть пострадавшие
27 января в 11:10 часов в кризисный центр Арагацотнского областного спасательного управления поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии на трассе Талин-Базмаберд: есть пострадавшие.
Как передает Арменпресс, Спасательная служба Министерства внутренних дел РА сообщает, что прибывшие на место происшествия спасатели зафиксировали столкновение 15 автомобилей на участке трассы Ереван-Гюмри протяженностью 51-55 километров.
До прибытия спасателей двое пострадавших были доставлены в медицинский центр, где их состояние здоровья было оценено как удовлетворительное.
Спасатели использовали специальное оборудование, чтобы вытащить двух человек из автомобилей Ford, приблизить их к машине скорой помощи и расчистить дорогу.