Իրանի հարցում գործողությունների ժամանակը եկել է. Լինդսի Գրեհեմ
ԱՄՆ հանրապետական սենատոր Լինդսի Գրեհեմը հայտարարել է, որ Իրանի հոգևոր առաջնորդը և նրա կողմնակիցները հատել են բոլոր կարմիր գծերը՝ ընդգծելով, որ գործողությունների ժամանակը եկել է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ համապատասխան գրառումը նա կատարել է X սոցիալական հարթակում։
Լինդսի Գրեհեմի խոսքով՝ Իրանի իշխանությունների դեմ անհրաժեշտ է կիրառել ռազմական, կիբեռնետիկ և հոգեբանական միջոցառումների լայն համադրություն՝ առանց ցամաքային զորքերի ներգրավման։
Նրա գնահատմամբ՝ այդ գործողությունները պետք է ուղղված լինեն սպանություններ իրականացնող անձանց և նրանց ենթակառուցվածքների դեմ և լիովին արդարացված են։
Գրեհեմը նաև հրապարակել է զոհվածների վերաբերյալ տեսանյութ՝ նշելով, որ այն իրեն փոխանցել են Իրանի նախկին շահի որդի Ռեզա Փահլավին ու նրա թիմը։

Настало время действовать: сенатор Линдси Грэм о ситуации в Иране
Американский сенатор-республиканец Линдси Грэм заявил, что духовный лидер Ирана и его сторонники перешли все красные линии, и подчеркнув, что настало время действовать. Как сообщает Арменпресс, сенатор написал об этом в социальной сети X.
По словам Линдси Грэма, необходимо использовать широкий спектр военных, кибернетических и психологических мер против иранских властей, не задействуя наземные силы.
По его оценке, эти действия должны быть направлены против исполнителей убийств и их инфраструктуры, и они полностью оправданы.
Грэм также опубликовал видео с жертвами, отметив, что оно было передано ему сыном бывшего шаха Ирана Резой Пахлави и его командой.