ԿԳՄՍ նախարարն ու փոխնախարարը շնորհավորել են Ռուբեն Մաթևոսյանին՝ ծննդյան 85-ամյակի կապակցությամբ
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը և նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանն այցելել են անվանի և սիրված երգիչ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Մաթևոսյանին՝ մաեստրոյին շնորհավորելու ծննդյան 85-ամյակը կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ԿԳՄՍ նախարարությունից:
«Ձեր կյանքը հայ երաժշտարվեստի նվիրման յուրահատուկ և գեղեցիկ ճանապարհ է: Անգնահատելի է Ձեր թողած հետքը հայ արվեստի պատմության մեջ, ինչի համար շնորհակալ ենք: Լիահույս եմ՝ Ձեր ներկայությունը դեռ երկար տարիներ վայելելու հնարավորություն կունենանք»,- ասել է նախարարը՝ մաղթելով առողջություն և ստեղծագործական անսպառ եռանդ:
Ռուբեն Մաթևոսյանը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի և արժևորման համար՝ նշելով. «Երգելու եռանդը դեռ ապրում է իմ մեջ, բայց եթե անգամ որոշեմ այլևս չերգել, 900-ից ավելի երգ է ձայնագրվել, որից 700-ը թվայնացված է. դրանք կապրեն ինձանից հետո»:
Այցի շրջանակում մաեստրոն պատմել է տարբեր տարիների ստեղծագործական ճանապարհի, կենսագրության հետաքրքիր դրվագների և նոր ծրագրերի մասին:
Քննարկվել են նաև հոբելյանական տարվա շրջանակում Ռուբեն Մաթևոսյանի 85-ամյակը տոնելու հնարավոր միջոցառումները:

Министр образования, науки, культуры и спорта Армении поздравила Рубена Матевосяна с 85-летием
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян и заместитель министра Даниел Даниелян посетили известного певца, Народного артиста Армянской ССР Рубена Матевосяна, чтобы поздравить маэстро с 85-летием. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства образования, науки, культуры и спорта.
«Ваша жизнь – это уникальный и прекрасный путь преданности армянскому музыкальному искусству. Ваш след в истории армянского искусства бесценен, и мы благодарны Вам за это. Надеюсь, у нас будет возможность наслаждаться Вашим присутствием еще много лет», – сказала министр, пожелав ему здоровья и неиссякаемой творческой энергии.
Рубен Матевосян выразил благодарность за высокую оценку, отметив: «Страсть к пению всё ещё жива во мне, но даже если я решу больше не петь, более 900 песен уже записаны, из которых 700 оцифрованы. Они будут жить и после меня».