Փրկարարները վերջին չորս օրում արգելափակումից ավելի քան 50 ավտոմեքենա են դուրս բերել
ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայության Ճգնաժամային կառավարման ազգային և մարզային փրկարարական վարչությունների ճգնաժամային կառավարման կենտրոններում հունվարի 7-ի ժամը 08։00-ից մինչև հունվարի 10-ը ժամը 08։00-ն ընկած ժամանակահատվածում ահազանգեր են ստացվել ձյան առատ տեղումների հետևանքով տրանսպորտային միջոցների արգելափակումների վերաբերյալ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել են ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից։
Հաղորդագրության համաձայն՝ օպերատիվ արձագանքելով իրավիճակին, ծառայության ստորաբաժանումները Ոստիկանության պարեկային ծառայության, ՏԻՄ ներկայացուցիչների և «ՃԱՆՇԻՆ»-ի աշխատակիցների հետ համագործակցությամբ արգելափակումից դուրս են բերել 54 տրանսպորտային միջոց և համապատասխան օգնություն ցուցաբերել 84 քաղաքացու:

За последние четыре дня спасатели разблокировали более 50 автомобилей
В кризисные центры Национального и Регионального спасательных управлений Службы спасения Министерства внутренних дел РА поступили сообщения о блокировке автомобилей из-за сильного снегопада в период с 08:00 7 января по 08:00 10 января.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила Спасательная  служба Министерства внутренних дел.
По сообщению, оперативно реагируя на ситуацию, подразделения службы в сотрудничестве с патрульной службой полиции, представителями органов местного самоуправления и сотрудниками «Дорожного департамента» разблокировали 54 автомобиля и оказали необходимую помощь 84 гражданам.