Պարեկային ծառայությունն ուժեղացրել է հսկողությունը ճանապարհներին
Դեկտեմբերի 27-ին հանրապետությունում տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային 237 պատահար, որոնց հետևանքով զոհեր չկան։ Նշված պատահարների մասնակից 471 տրանսպորտային միջոցների ստուգմամբ ընդամենը 5-ի անվադողերն են եղել ամառային, իսկ 1-ինը՝ համասեզոնային։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։
«Ներքին գործերի նախարարության առաջնահերթություններից է քաղաքացիների կյանքի և առողջության համար անվտանգ միջավայրի ձևավորումը։ Այս համատեքստում, ինչպես նաև հաշվի առնելով եղանակային պայմանները՝ Պարեկային ծառայությունը ուժեղացրել է հսկողությունը ճանապարհներին։
Միայն մեկ օրում՝ դեկտեմբերի 27-ին, պարեկները հանրապետությունում ստուգել են 1240 տրանսպորտային միջոցների անվադողեր, 129-ի նկատմամբ կազմվել են վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն։
Պարեկային ծառայության աշխատակիցները ստուգման են ենթարկել նաև ՃՏՊ-ների մասնակից տրանսպորտային միջոցների անվադողերը։
ՆԳ նախարարությունը հորդորում է պահպանել երթևեկության կանոնները և տրանսպորտային միջոցները վարել բացառապես ձմեռային անվադողերով։ Խիստ վարչարարությունը շարունակվելու է», - գրել է նա։

Патрульная служба усилила контроль на дорогах
27 декабря в республике произошло 237 дорожно-транспортных происшествий, в результате которых жертв нет. Из 471 транспортного средства, участвовавшего в указанных авариях, только на 5 были летние шины, а 1 — всесезонные.
Как передает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь Министерства внутренних дел РА Нарек Саргсян.
«Одним из приоритетов Министерства внутренних дел является создание безопасной среды для жизни и здоровья граждан. В этом контексте, помимо учета погодных условий, патрульная служба усилила контроль на дорогах.
Только за один день, 27 декабря, патрульные проверили шины 1240 транспортных средств в республике, и в отношении 129 из них были составлены протоколы о правонарушениях.
Патрульные также проверили шины автомобилей, попавших в дорожно-транспортные происшествия.
Министерство внутренних дел призывает всех соблюдать правила дорожного движения и пользоваться транспортными средствами исключительно с зимними шинами. Строгий контроль соблюдения правил будет продолжаться», — написал он.