Տեղի է ունեցել ՃԵ կարգավորման և խցանումների հաղթահարման հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ կայացել է Ճանապարհային երթևեկության կարգավորման և խցանումների հաղթահարման հարցերով միջգերատեսչական հանձնաժողովի հերթական նիստը՝ պետական մարմինների, ինչպես նաև հասարակական և մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։
Նիստի ընթացքում մանրամասն անդրադարձ է կատարվել մայրաքաղաքում երթևեկության ծանրաբեռնվածության նվազեցման ուղղությամբ մասնակիցների կողմից ներկայացված առաջարկներին և իրավիճակային լուծումներին:
Այս համատեքստում անդրադարձ է կատարվել մասնավոր ընկերությունների կողմից մշակված նորարարական գործիքների կիրառման հնարավորությանը՝ ճանապարհային գրաֆիկի վերաբերյալ անհրաժեշտ տվյալների հավաքագրման և դրանց վերլուծության արդյունքում համապատասխան որոշումների կայացման նպատակով:
«Նիստի ավարտին փոխվարչապետի կողմից պատասխանատուներին հանձնարարվեց ըստ իրավիճակների մանրամասն վերլուծել ներկայացված առաջարկները՝ 2026 թվականի սկզբին դրանք ամփոփելու և առաջիկա գործողությունների ծրագիր կազմելու նպատակով»,-ասված է ՀՀ կառավարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по регулированию дорожного движения и преодолению транспортных пробок
Под председательством вице-премьера Тиграна Хачатряна сегодня состоялось очередное заседание Межведомственной комиссии по регулированию дорожного движения и преодолению транспортных пробок. В заседании приняли участие представители государственных органов, а также общественного и частного секторов.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса вице-премьера, были подробно затронуты представленные предложения и ситуационные решения по снижению транспортной загруженности в столице. В этом контексте были обсуждены возможности использования разработанных частными компаниями инновационных инструментов для сбора необходимых данных о транспортном графике и принятия соответствующих решений на основе их анализа.
В конце заседания вице-премьер поручил ответственным лицам детально проанализировать представленные предложения с учетом сложившейся ситуации, чтобы в начале 2026 года обобщить их и составить план дальнейших действий.