ՀՀ ԱԳ նախարարն ու ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալը բարձր են գնահատել համագործակցության զարգացման դինամիկան
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկային։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  ՀՀ ԱԳ նախարարությունը հայտնում է, որ զրուցակիցները բարձր են գնահատել Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության զարգացման դինամիկան՝ ընդգծելով, որ ձևավորվել են համատեղ աշխատանքի արդյունքում նախադրյալներ գործընկերության հետագա խորացման համար։ Նախարար Միրզոյանը հույս է հայտնել, որ ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության նոր ծրագրի հաստատումով հնարավորություն կստեղծվի հարաբերությունները զարգացնել առավել հավակնոտ օրակարգով:
Անդրադարձ է կատարվել ՆԱՏՕ-ի հետ ՀՀ համագործակցության տարբեր ծրագրերի, այդ թվում՝ միտված ՀՀ դիմակայունության ամրապնդմանն ու բարեփոխումներին: Գոհունակությամբ նշվել է ՆԱՏՕ խաղաղապահ առաքելություններում ՀՀ ներգրավվածության միջոցով ձևավորված համագործակցությունը:
Նախարար Միրզոյանը ներկայացրել է հարևանների հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացներում վերջին զարգացումները: ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր է գնահատել ՆԱՏՕ-ի կողմից արտահայտված աջակցությունը ՀՀ ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանում հաստատված խաղաղությանը: Մտքեր են փոխանակվել խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալիզացիային ուղղված քայլերի շուրջ:
Արարատ Միրզոյանը և Ռադմիլա Շեկերինսկայան անդրադարձ են կատարել նաև տարածաշրջանային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման միջոցով ընձեռնվող հնարավորությունների շուրջ:

Глава МИД Армении и заместитель генерального секретаря НАТО высоко оценили динамику развития сотрудничества
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 18 декабря принял заместителя генерального секретаря НАТО Радмилу Шекеринска.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, собеседники высоко оценили динамику развития сотрудничества Армении и НАТО, подчеркнув, что в результате совместной работы сформированы предпосылки для дальнейшего углубления партнерства. Министр Мирзоян выразил надежду, что утверждение новой Программы партнерства Армения-НАТО создаст возможности для развития отношений с более амбициозной повесткой дня.
Были затронуты различные программы сотрудничества Армении с НАТО, в том числе направленные на укрепление устойчивости Армении и проведение реформ. С удовлетворением было отмечено сотрудничество, сформированное в рамках участия Армении в миротворческих миссиях НАТО.
Министр Мирзоян представил последние развития в процессе нормализации отношений с соседями. Глава МИД Армении высоко оценил поддержку со стороны НАТО суверенитета и территориальной целостности Республики Армения, а также установленного в регионе мира. Состоялся обмен мнениями о шагах, направленных на дальнейшую институционализацию мира.
Арарат Мирзоян и Радмила Шекеринска также затронули возможности, которые открываются посредством разблокирования региональных коммуникаций.