Հայաստանի վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Գերմանիա
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Գերմանիա։ Ինչպես Գերմանիայից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել «Բեռլին֊Բրանդենբուրգ» միջազգային օդանավակայանում։
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, Հայաստան֊Գերմանիա միջկառավարական բանակցությունների համանախագահ Գևորգ Պապոյանը, ՀՀ ԱԺ Հայաստան֊Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը և այլք։
Պաշտոնական այցի շրջանակում դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա ԳԴՀ նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի և դաշնային կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի հետ։
Դեկտեմբերի 10-ին Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Համբուրգ, որտեղ նախատեսված է հանդիպում քաղաքապետ Պետեր Չենչերի հետ։

Pashinyan arrives in Germany
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Germany on an official visit. The Prime Minister’s aircraft landed at Berlin Brandenburg Airport.
Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Minister of Economy and co-chair of the Armenia-Germany Intergovernmental Negotiations Gevorg Papoyan, and Head of the Armenia-Germany Parliamentary Friendship Group MP Vladimir Vardanyan are among the members of the Armenian PM’s delegation.
Pashinyan will meet with the President of Germany, Frank-Walter Steinmeier, and Chancellor Friedrich Merz on December 9.
The following day, the Prime Minister will visit Hamburg, where he is expected to meet with Mayor Peter Tschentscher. He will also meet with local business leaders at the Hamburg Chamber of Commerce.