Հայաստանի վարչապետի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Գերմանիա
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը ժամանել է Գերմանիա։ Ինչպես Գերմանիայից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել «Բեռլին֊Բրանդենբուրգ» միջազգային օդանավակայանում։
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար, Հայաստան֊Գերմանիա միջկառավարական բանակցությունների համանախագահ Գևորգ Պապոյանը, ՀՀ ԱԺ Հայաստան֊Գերմանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանը և այլք։
Պաշտոնական այցի շրջանակում դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա ԳԴՀ նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի և դաշնային կանցլեր Ֆրիդրիխ Մերցի հետ։
Դեկտեմբերի 10-ին Նիկոլ Փաշինյանը կմեկնի Համբուրգ, որտեղ նախատեսված է հանդիպում քաղաքապետ Պետեր Չենչերի հետ։

Делегация во главе с премьер-министром Армении прибыла в Германию
Делегация во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном прибыла в Германию. Как сообщает корреспондент “Арменпресс” из Германии, самолёт приземлился в международном аэропорту “Берлин-Бранденбург”.
В составе делегации министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, министр экономики Армении, сопредседатель межправительственных переговоров Армения-Германия Геворг Папоян, руководитель группы дружбы Армения-Германия Национального Собрания Армении Владимир Варданян и другие.
В рамках официального визита 9 декабря премьер-министр Армении проведёт встречи с президентом Германии Франком-Вальтером Штайнмайером и федеральным канцлером Фридрихом Мерцем.