Հնդկաստանում սողանքների պատճառով զոհերի թիվը հասել է 23-ի
Առնվազն 23 մարդ է զոհվել Հնդկաստանի Արևմտյան Բենգալիայի արևելյան նահանգում այն բանից հետո, երբ հորդառատ անձրևներն առաջացրել են մի շարք սողանքներ, այդ թվում՝ Դարջիլինգի հայտնի զբոսաշրջային վայրում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին հաղորդել է PTI  գործակալությունը:
Զոհերի թվում կան երեխաներ:
Տեղական իշխանությունների գնահատումներով՝ հորդառատ անձրևներն առաջացրել են վերջին տասնամյակում ամենասաստիկ սողանքներից մեկն այդ տարածաշրջանում: Տարերքի մոլեգնումից  տուժել են շատ բնակավայրեր, փակվել են կարևոր ճանապարհներ: Արտակարգ պատահարի վայրում աշխատում են փրկարարական ծառայությունները: Մի քանի մարդու հաջողվել է փրկել փլվածքների տակից:
Օդերևութաբանները նախազգուշացնում են առաջիկա օրերին հետագա սողանքների և հեղեղումներ մեծ հավանականության մասին: Իշխանությունները խորհուրդ են տալիս բնակիչներին և զբոսաշրջիկներին խուսափել տուժած շրջաններ այցելելուց։

Число жертв оползней в Индии возросло до 23 человек
В индийском штате Западная Бенгалия погибли по меньшей мере 23 человека в результате оползней, спровоцированных проливными дождями. Жертвы есть и в популярном туристическом районе Дарджилинг. Как передает “Арменпресс”, агентство PTI сообщило и о гибели детей.
По данным местных властей, проливные дожди спровоцировали один из самых сильных оползней в регионе за последнее десятилетие. От стихии пострадали многие населённые пункты, перекрыты важные дороги. На месте работают спасательные службы. Несколько человек удалось спасти из-под завалов.
Метеорологи предупреждают о вероятности новых оползней и наводнений в ближайшие дни. Власти рекомендуют жителям и туристам воздерживаться от посещения пострадавших районов.