Եմենի հութիները նոր հարձակում են իրականացրել Իսրայելի ուղղությամբ
Հութիների խոսնակ, բրիգադի գեներալ Յահյա Սարին պարզաբանել է, որ Եմենի զինված ուժերը «Պաղեստին 2» հիպերձայնային հրթիռով թիրախավորել են Յաֆֆա քաղաքը: Բացի այդ, երկու անօդաչու թռչող սարքեր Ումմ ալ-Ռաշրաշ (Էյլաթ)  շրջանում թիրախավորել են երկու կարևոր թիրախ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է հութիներին պատկանող Al Masirah հեռուստաալիքը։
Խոսնակը նշել է, որ գործողությունը հաջողությամբ հասել է իր նպատակներին՝ խուճապ առաջացնելով իսրայելցիների շրջանում։
Նա նաև ընգծել է, որ գործողություններն իրականացվել են՝ ի աջակցություն Պաղեստինի ժողովրդի։
Եմենի առողջապահության և շրջակա միջավայրի նախարարությունը հայտարարել է, որ սեպտեմբերի 25-ին իսրայելական ուժերի կողմից մայրաքաղաք Սանային հարվածներ հասցնելու հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 11-ի, վիրավորներինը՝ 205-ի։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ Իսրայելի տարբեր շրջաններում օդային տագնապի ազդանշաններ են լսվել։ Իսրայելական ռազմաօդային ուժերին հաջողվել է որսալ Եմենից արձակված հրթիռը։
2023 թվականին Գազայի հատվածում հակամարտության մեկնարկից հետո հութիները Գազային աջակցելու կարգախոսի ներքո հրթիռային հարձակումներ են իրականացնում Իսրայելի ուղղությամբ։

Йеменские хуситы предприняли новую атаку на территорию Израиля
Представитель хуситов бригадный генерал Яхья Сари сообщил, что хуситы нанесли удар по городу Яффо гиперзвуковой ракетой “Палестина-2”. Кроме того, два беспилотника атаковали две важные цели в районе Умм-эр-Рашраш (Эйлат). Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил телеканал Al Masirah, принадлежащий хуситскому движению.
Представитель отметил, что операция успешно достигла своих целей, вызвав панику среди израильтян.
Он также вновь подчеркнул, что операции проводились в поддержку палестинского народа.
Министерство здравоохранения и охраны окружающей среды Йемена объявило, что число погибших в результате израильских авиаударов по столице Сане 25 сентября возросло до 11, а число раненых достигло 205.
Армия обороны Израиля заявила, что авиаудары были слышны в различных районах Израиля. Израильским ВВС удалось перехватить ракету, запущенную из Йемена.
С начала конфликта в секторе Газа в 2023 году хуситы начали наносить ракетные удары по Израилю под лозунгом поддержки Газы.