ՀՀ վարչապետն ընդունել է «Save Armenia» կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԱՄՆ-ում գործող «Save Armenia» կազմակերպության ներկայացուցիչներին:
Վարչապետը ողջունել է նրանց այցը Հայաստան և ջերմությամբ հիշել այս տարվա փետրվարին Վաշինգտոնում տեղի ունեցած հանդիպումն ու միջոցառումը: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է կազմակերպության հետ ակտիվ համագործակցությունն ու երկխոսությունը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերությանը, օգոստոսի 8-ին ԱՄՆ-ում Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի նախաստորագրմանը և դրա արդյունքում ստեղծված հնարավորություններին:

Prime Minister Nikol Pashinyan received representatives of the "Save Armenia" organization based in the United States.
Welcoming their visit to Armenia, the Prime Minister recalled the meeting and event held in Washington in February and highlighted the importance of active cooperation and dialogue with the organization, the PM's Office said in a readout.
During the meeting, the sides discussed the Armenia-US strategic partnership, the initialing of the peace agreement between Armenia and Azerbaijan in the United States on August 8 and the opportunities arising from it.