ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը հանդիպել է «Բեռլինի եվրոպական ակադեմիա» կազմակերպության տնօրենի հետ
«Բլեդ ռազմավարական համաժողովի» շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարության գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել գերմանական հետազոտական կազմակերպություններից մեկի՝ «Բեռլինի եվրոպական ակադեմիայի» տնօրեն Քրիստիան Յոհանի հետ:
Կազմակերպությունը մասնագիտացված է երիտասարդ դիվանագետների, հանրային ծառայողների վերապատրաստման ու մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը միտված ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ու «Բեռլինի եվրոպական ակադեմիա» կազմակերպության միջև համագործակցության հեռանկարները քննարկելու շուրջ:
ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի կառավարության կողմից կազմակերպվող «Երևանյան երկխոսություն» ամենամյա համաժողովի վերաբերյալ տեղեկատվություն և առաջարկել ներգրավվածություն ունենալ գալիք տարիների համաժողովներում:

Генеральный секретарь МИД Армении провел встречу с директором «Европейской академии Берлина»
В рамках стратегического форума в городе Блед генеральный секретарь министерства иностранных дел Армении Давид Карапетян 2 сентября встретился с директором одной из немецких исследовательских организаций «Европейская академия Берлина» Кристианом Йоханном.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, организация специализируется на реализации программ, направленных на обучение и профессиональное развитие молодых дипломатов и государственных служащих.
Стороны достигли договоренности о дальнейшем обсуждении перспектив сотрудничества между Дипломатической школой министерства иностранных дел Армении и «Европейской академией Берлин».
Генеральный секретарь МИД Армении проинформировал собеседника о ежегодной конференции «Ереванский диалог», организуемой правительством Армении, и пригласил принять участие в будущих конференциях.