ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը հանդիպել է «Բեռլինի եվրոպական ակադեմիա» կազմակերպության տնօրենի հետ
«Բլեդ ռազմավարական համաժողովի» շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարարության գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել գերմանական հետազոտական կազմակերպություններից մեկի՝ «Բեռլինի եվրոպական ակադեմիայի» տնօրեն Քրիստիան Յոհանի հետ:
Կազմակերպությունը մասնագիտացված է երիտասարդ դիվանագետների, հանրային ծառայողների վերապատրաստման ու մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը միտված ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի ու «Բեռլինի եվրոպական ակադեմիա» կազմակերպության միջև համագործակցության հեռանկարները քննարկելու շուրջ:
ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի կառավարության կողմից կազմակերպվող «Երևանյան երկխոսություն» ամենամյա համաժողովի վերաբերյալ տեղեկատվություն և առաջարկել ներգրավվածություն ունենալ գալիք տարիների համաժողովներում:

Foreign Ministry Secretary General meets Director of the "Berlin European Academy" organization
Within the framework of the “Bled Strategic Forum” David Karapetyan, the Secretary General of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia, held a meeting with Christian Johann, the Director of one of the German research organizations, the “European Academy Berlin.''
The organization specializes in implementing programs aimed at training and professional development of young diplomats and public servants, the foreign ministry has said.
The sides have reached an agreement to further discuss the prospects for cooperation between the Diplomatic School of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia and the “European Academy Berlin”.