ՀՀ և Վրաստանի ԱԳՆ-ների միջև քաղաքական խորհրդակցություններում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության և տարածաշրջանային հարցեր
Երևանում անցկացվել են ՀՀ և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև հերթական քաղաքական խորհրդակցությունները՝ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանի և Վրաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Լաշա Դարսալիայի գլխավորությամբ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, խորհրդակցությունների ընթացքում կողմերն ընդգծել են երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերային հարաբերությունների շարունակական խորացումը, կարևորել են Հայաստան-Վրաստան բարձր մակարդակի փոխայցերն ու շփումները։
Անդրադարձ է կատարվել երկկողմ տնտեսական համագործակցությանը, զբոսաշրջության, տրանսպորտի, էներգետիկայի, առևտրի և ներդրումների ոլորտներին առնչվող հարցերի լայն շրջանակի, մշակութային, կրթական կապերի ամրապնդմանը, միջազգային կազմակերպություններում համագործակցությանը, իրավապայմանագրային դաշտի ընդլայնմանը:
Ըստ աղբյուրի՝ կողմերը քննարկել են նաև տարածաշրջանային խաղաղությանն ու համագործակցությանն առնչվող հարցեր, որոնց համատեքստում Վահան Կոստանյանն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում ՀՀ-ի, ԱՄՆ-ի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպման արդյունքների մասին։

На политических консультациях между МИД Армении и Грузии обсуждались вопросы, касающиеся двустороннего сотрудничества и региона
В Ереване состоялись очередные политические консультации между МИД Армении и Грузии под руководством заместителя министра иностранных дел Армении Ваана Костаняна и заместителя министра иностранных дел Грузии Лаши Дарсалия.
Как сообщили Арменпресс в МИД РА, в ходе консультаций стороны подчеркнули постоянное углубление отношений стратегического партнерства между двумя странами, а также отметили важность взаимных визитов и контактов на высоком уровне между Арменией и Грузией.
Собеседники коснулись двустороннего экономического сотрудничества, затронули широкий спектр вопросов в области туризма, транспорта, энергетики, торговли и инвестиций, отметили укрепление культурных и образовательных связей, взаимодействие в международных организациях, расширение договорно-правовой базы.
По данным источника, стороны обсудили также вопросы, касающиеся регионального мира и сотрудничества, в контексте которых Ваан Костанян проинформировал коллегу об итогах встречи лидеров Армении, США и Азербайджана в Вашингтоне 8 августа.