Քննչական կոմիտեի նախագահն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի դեսպանին
Հայաստանի քննչական կոմիտեի նախագահ Արթուր Պողոսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Կլաուդիա Բուշին:
Արթուր Պողոսյանը ողջունել է Գերմանիայի դեսպանին ՀՀ քննչական կոմիտեում՝ ընդգծելով, որ հանդիպումը խորհրդանշական քայլ է համագործակցության զարգացման ուղղությունները նախանշելու և առավել ամրապնդելու համար:
Դեսպանը հանդիպման սկզբում անդրադարձել է Հայաստանի՝ որպես հուսալի և ապահով գործընկեր լինելուն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ միջազգային իրավական համագործակցության շրջանակներում:
Կողմերն արձանագրել են, որ իրավական փոխօգնության հարցումները կատարվում են սեղմ ժամկետներում, ինչը խոսում է համագործակցության արդյունավետության և փոխադարձ վստահության մասին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են քննիչների մասնագիտական կարողությունների և հմտությունների զարգացման, փորձի փոխանակման, իրավական խորհրդատվության և վերապատրաստումների հնարավորությունները՝ հատկապես փողերի լվացման, բանկային խարդախությունների և կիբեռանվտանգության ոլորտում:

Investigative Committee Chairman Artur Poghosyan has held a meeting with Germany’s Ambassador to Armenia Claudia Busch.
Poghosyan said the meeting was a meaningful step toward outlining and strengthening directions of developing cooperation, according to a readout released by the Investigative Committee.
The ambassador lauded Armenia as a reliable partner both bilaterally and within the framework of international legal cooperation.
The sides noted that mutual legal support inquiries are executed in short timeframes, which is a testament to the efficiency of cooperation and mutual trust.
The opportunities of developing the professional skills and capacity of investigators, exchange of experience, legal consultation and trainings especially in the areas of tackling money laundering, bank fraud and cybersecurity were discussed.