ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ն Ադրբեջանում իր գործունեությունը կդադարեցնի սեպտեմբերի 3-ից
ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամը (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) Ադրբեջանի տարածքում դադարեցնում է իր գործունեությունը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ադրբեջանական report.az-ը` մեջբերելով կառույցի՝ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի հաղորդակցության տարածաշրջանային ղեկավար Իրինա Մազուրի խոսքը:
«ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործունեությունը Ադրբեջանում կդադարեցվի 2025 թվականի սեպտեմբերի 3-ին։ ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը կշարունակի համագործակցել Ադրբեջանում իր գործընկերների հետ՝ իր տարածաշրջանային գրասենյակի և գլխավոր գրասենյակի միջոցով», - նշել է նա։
Մարտի 3-ին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը ՄԱԿ-ի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի համակարգող գրասենյակի տարածաշրջանային տնօրեն Գվի-Յեոպ Սոնի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել էր, որ Բաքվի հետագա փոխգործակցությունը ՄԱԿ-ի որոշ կառույցների հետ կշարունակվի նախագծային համագործակցության մեխանիզմով՝ ազգային առաջնահերթություններին համապատասխան։
Նա նաև ընդգծել էր, որ ՄԱԿ-ի որոշ կառույցների հետ ապագա համագործակցությունը կիրականացվի անմիջապես նրանց գլխավոր գրասենյակների միջոցով։

Date announced for closure of UNICEF office in Azerbaijan
The UNICEF office in Azerbaijan will begin a shutdown of its operations starting on September 3, 2025, according to the Report news agency.
"UNICEF’s operational presence in Azerbaijan will be phased out on 3 September 2025. UNICEF will continue to engage with partners in Azerbaijan through its regional office and headquarters," Iryna Mazur, Regional Communications Chief for UNICEF in Europe and Central Asia said in response to the Azerbaijani Report news agency’s inquiry.
Earlier this year, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said that Azerbaijan ‘has reconsidered its priorities in cooperation with the UN’ based on ‘the realities of the new era’.