ՀՀ ՊՆ զորավարժադաշտերից մեկում պայթյունի հետևանքով տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում
Հայաստանի պաշտպանության նախարարության զորավարժադաշտերից մեկում պայթյունի հետևանքով տուժածների կյանքին վտանգ չի սպառնում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանն՝ ընդգծելով, որ տուժածները հոսպիտալի բուժանձնակազմի հսկողության ներքո են և ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն:
Ավելի վաղ ՀՀ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ նախարարության N զորավարժադաշտում հուլիսի 8-ի ժամը 16:00-ի սահմաններում ուսումնական պարապմունքի ընթացքում, նախնական տվյալներով, ականանետային կրակոցի ժամանակ պայթյուն է տեղի է ունեցել, որի հետևանքով կան տուժածներ:

Жизни пострадавших в результате взрыва на одном из полигонов Министерства обороны Республики Армения вне опасности
Жизни пострадавших в результате взрыва на одном из полигонов Министерства обороны Республики Армения вне опасности. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил пресс-секретарь Министерства обороны Республики Армения Арам Торосян, подчеркнув, что пострадавшие находятся под наблюдением медицинского персонала больницы и получают необходимую медицинскую помощь.
Ранее Министерство обороны Республики Армения сообщало, что около 16:00 8 июля во время учений на полигоне N Министерства, по предварительным данным, при стрельбе из минометов произошел взрыв, в результате которого есть пострадавшие.