Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հյուրախաղերով Սաուդյան Արաբիայում է
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը «Ithra» մշակութային կենտրոնի հրավերով հուլիսի 1-10-ը հյուրախաղերով գտնվում է Սաուդյան Արաբիայի Դահրան քաղաքում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Նվագախմբի տարածած հաղորդագրությունից, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը Ithra թատրոնում ներկայացնում է «Ուոլթ Դիսնեյ» ընկերության «Սառցե սիրտը» և «Առյուծ արքա» հայտնի մուլտֆիլմերի երաժշտությունը։ Համերգները ղեկավարում է դիրիժոր Էրիկ Օքսները։ Համերգային երեկոները զուգորդվում են նորարարական լուծումներով, էկրանին ցուցադրվող պատկերներով։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբն այս տարի արդեն ելույթներ է ունեցել «Ithra» թատրոնում՝ ներկայացնելով «Game on» համերգային ծրագիրը, որի ընթացքում հնչել են համակարգչային հայտնի խաղերի համար գրված մեղեդիները՝ փոխադրված սիմֆոնիկ նվագախմբի և երգչախմբի համար։

Государственный симфонический оркестр Армении гастролирует в Саудовской Аравии
Государственный симфонический оркестр Армении по приглашению Культурного центра “Ithra” с 1 по 10 июля будет выступать в Саудовской Аравии, в городе Дахран.
Как передает “Арменпресс”, со ссылкой сообщение оркестра, Государственный симфонический оркестр Армении исполняет музыку из известных мультфильмов компании Уолта Диснея “Холодное сердце” и “Король Лев”. Дирижирует оркестром Эрик Окснер. Концерты сопровождаются инновационными решениями, изображениями, выводимыми на экран.
Оркестр в этом году уже выступал в этом центре с концертной программой “Game on”. Исполнялись мелодии, написанные для известных компьютерных игр, переложенные для симфонического оркестра и хора.