Վազգուշ Կոստանյանը և Լուսինե Հովհաննիսյանը նշանակվել են ՆԳՆ վարչությունների պետեր
ՀՀ ներքին գործերի նախարարի հրամաններով նշանակումներ են կատարվել նախարարության ծառայությունների մատուցման որակի վերահսկողության և մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչություններում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մայիսի 22-ի և հունիսի 13-ի որոշումներով Վազգուշ Կոստանյանն ու Լուսինե Հովհաննիսյանը համապատասխանաբար նշանակվել են ծառայությունների մատուցման որակի վերահսկողության և մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչությունների պետեր։
Վազգուշ Կոստանյանը ծնվել է 1985 թվականի հունվարի 15-ին, Արմավիրի մարզի Գետաշեն գյուղում։ Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը (2006թ.) և ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիան (2009թ., մագիստրատուրա, 2017թ.՝ հայցորդ)։
Նախքան ներկայիս պաշտոնում նշանակվելը, նա զբաղեցրել է վարչության պետի տեղակալի և վարչության պետի պաշտոնակատարի պաշտոնները։ Դրանից առաջ երկար տարիներ աշխատել է արդարադատության նախարարության համակարգում՝ զբաղեցնելով մի շարք ղեկավար պաշտոններ քրեակատարողական, պրոբացիայի և ներման ոլորտներում։
Կոստանյանը նաև դասավանդել է իրավաբանական ինստիտուտում, իսկ պետական համակարգում աշխատել է հարկային, դատական և հանրային ծառայությունների կարգավորման ոլորտներում։ Նա տիրապետում է ռուսերեն և անգլերեն լեզուներին, ունի երեք գիտական հոդված և երկու ուղեցույցի համահեղինակ է։ Ամուսնացած է, ունի դուստր։
Լուսինե Հովհաննիսյանը ծնվել է 1974 թվականի ապրիլի 25-ին, Երևանում։ Ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը (1997թ.) և Եվրասիա միջազգային համալսարանը (2009թ.), ինչպես նաև մասնակցել է բազմաթիվ վերապատրաստումների և միջազգային ծրագրերի։
Նախքան ՆԳՆ մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչության պետի պաշտոնը ստանձնելը՝ նա զբաղեցրել է խորհրդականի պաշտոն նույն վարչությունում։ Հովհաննիսյանը երկարամյա փորձ ունի սոցիալական պաշտպանության և կադրային քաղաքականության ոլորտում։ Նա աշխատել է ինչպես պետական համակարգում, այդ թվում՝ Երևանի քաղաքապետարանում, այնպես էլ միջազգային համագործակցության հարթակներում։
Հովհաննիսյանը նաև դասախոսում է սոցիալական պաշտպանության թեմաներով, ակտիվ մասնակցություն է ունեցել Հայաստանում և արտերկրում իրականացվող բարեփոխումներին, ծրագրերին ու վերապատրաստումներին։ Ամուսնացած է, ունի դուստր։

Вазгуш Костанян и Лусине Ованнисян назначены начальниками управлений МВД РА
Приказом министра внутренних дел Республики Армения произведены назначения в управлениях контроля качества обслуживания и управления человеческими ресурсами министерства.
Как передает Арменпресс, решениями от 22 мая и 13 июня Вазгуш Костанян и Лусине Ованнисян назначены начальниками отделов контроля качества предоставления услуг и управления человеческими ресурсами соответственно.
Вазгуш Костанян родилась 15 января 1985 года в селе Геташен Армавирской области. Окончила Ереванский государственный университет (2006) и Академию государственного управления Республики Армения (2009 г., магистратура, 2017 - соискатель).
До своего нынешнего назначения занимала должности заместителя начальника управления и исполняющего обязанности начальника управления. До этого долгие годы работала в системе Министерства юстиции, занимая ряд руководящих должностей в сферах пенитенциарной системы, пробации и помилования.
Костанян также преподавала в юридическом институте и работала в государственной системе в сферах налогового, судебного и регулирования государственной службы. Свободно владеет русским и английским языками, имеет три научные статьи, является соавтором двух руководств. Замужем, у нее есть дочь.
Лусине Ованнисян родилась 25 апреля 1974 года в Ереване. Окончила Ереванский государственный университет (1997) и Международный университет Евразия (2009), участвовала в многочисленных тренингах и международных программах.
До того, как занять должность начальника Управления кадров МВД, она занимала должность советника в том же департаменте. Ованнисян имеет большой опыт работы в сфере социальной защиты и кадровой политики. Она работала как в государственной системе, в том числе в мэрии Еревана, так и на площадках международного сотрудничества.
Ованнисян также преподает, читает лекции по темам социальной защиты, активно участвовала в реформах, программах и тренингах, реализуемых в Армении и за рубежом. Замужем, у нее есть дочь.