Իսրայելի զբոսաշրջության նախարարությունը կաջակցի Իսրայելից դուրս գալ ցանկացող զբոսաշրջիկներին
Իսրայելի զբոսաշրջության նախարարությունը հայտնել է, որ պատրաստ է աջակցել երկրում գտնվող զբոսաշրջիկներին՝ հատուկ կազմակերպված թռիչքների միջոցով երկրից դուրս գալու հարցում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է The Times of Israel-ը՝ նշելով, որ այդ նպատակով նախարարությունը ստեղծում է թվային գրանցման ձև, որն ուղարկվում է մուտքային զբոսաշրջություն կազմակերպողներին, հյուրանոցներին, գիդերին և զբոսաշրջության ոլորտի այլ մասնագետներին:
Ըստ աղբյուրի՝ զբոսաշրջության նախարարությունը կուղղորդի և անհրաժեշտության դեպքում կհանձնի գրանցված զբոսաշրջիկների ցանկը Իսրայելի Ազգային անվտանգության խորհրդին և Տրանսպորտի նախարարությանը՝ ավիաընկերությունների հետ թռիչքների համակարգման նպատակով, որպեսզի հեշտացվի զբոսաշրջիկների դուրսբերումը երկրից:

Министерство туризма Израиля окажет помощь туристам, желающим покинуть страну
Министерство туризма Израиля заявило, что готово оказать помощь находящимся в стране туристам в выезде из страны посредством специально организованных рейсов.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на газету The Times of Israel, с этой целью министерство создает электронную форму регистрации, которая отправляется организаторам въездного туризма, отелям, гидам и другим специалистам в сфере туризма.
Министерство туризма направит и, при необходимости, представит список зарегистрированных туристов в Совет национальной безопасности Израиля и министерство транспорта для координации рейсов с авиакомпаниями с целью содействия эвакуации туристов из страны.