Դավիթ Կարապետյանն ու Կարմեն Ափունցը կարևորել են Սյունիքում Ֆրանսիայի պատվավոր հյուպատոսի գրասենյակի բացումը
Դավիթ Կարապետյանն ու  Կարմեն Ափունցը կարևորել են Սյունիքում Ֆրանսիայի պատվավոր հյուպատոսի գրասենյակի բացումը
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը հունիսի 17-ին  ընդունել է Գորիսում Ֆրանսիայի պատվավոր հյուպատոս Կարմեն Ափունցին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպմանը Դավիթ Կարապետյանը շնորհավորել է Կարմեն Ափունցին՝ պատվո հյուպատոսի պաշտոնում նշանակվելու կապակցության, երկուստեք կարևորվել է Սյունիքում Ֆրանսիայի պատվավոր հյուպատոսի գրասենյակի բացումը:
ՀՀ ԱԳ նախարարության գլխավոր քարտուղարը ընդգծել է ապակենտրոնացված համագործակցության կարևորությունը երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համատեքստում: Քննարկվել են մշակութային և առևտրատնտեսական ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը, հետագա անելիքները:

Давид Карапетян и Кармен Апунц подчеркнули важность открытия офиса почетного консула Франции в Сюнике
Генеральный секретарь МИД Армении Давид Карапетян 17 июня принял почетного консула Франции в Горисе Кармен Апунц.
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на МИД РА, в ходе встречи Давид Карапетян поздравил Кармен Апунц с назначением на должность почетного консула, и обе стороны подчеркнули важность открытия офиса почетного консула Франции в Сюнике.
Генеральный секретарь МИД РА подчеркнул важность децентрализованного сотрудничества в контексте развития двусторонних отношений. Были обсуждены реализуемые программы в культурной и торгово-экономической сферах и будущие шаги.