Հայաստանի նախագահն ու ԱԳ նախարարը հանդիպել են Արգենտինայի նախագահին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ու Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ Նիցցայում անցկացվող Օվկիանոսի հարցերով ՄԱԿ 3-րդ համաժողովի շրջանակներում, հանդիպել են Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Միլեյին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Արարատ Միրզոյանի X-ի միկրոբլոգում կատարված գրառման մեջ, որում ԱԳ նախարարն իր տպավորություններով է կիսվել տեղի ունեցած համաժողովից։
«Լեռներից մինչև օվկիանոսներ, Հայաստանից մինչև Արգենտինա. ուրախ եմ մասնակցել Օվկիանոսի հարցերով ՄԱԿ 3-րդ համաժողովին՝ որպես Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի պատվիրակության մաս։
Օվկիանոսի հարցերով ՄԱԿ 3-րդ համաժողովը կարևոր ներգրավվածություն էր, քանի որ մենք՝ միջազգային գործընկերների վստահության և աջակցության շնորհիվ, լավագույն ջանքերը գործադրեցինք Հայաստանում կայանալիք շատ հաջող և արդյունքների միտված  ՄԱԿ-ի Կենսաբազմազանության մասին կոնվենցիայի կողմերի 17-րդ համաժողովն (COP-17) անցկացնելու համար»,-ասված է ՀՀ ԱԳ նախարարի գրառման մեջ։

Президент и глава МИД Армении провели встречу с президентом Аргентины
На полях проходящей в Ницце 3-й Конференции ООН по вопросам океана президент Республики Армения Ваагн Хачатурян и министр иностранных дел Арарат Мирзоян встретились с президентом Аргентины Хавьером Милеем.
Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в социальной сети Х написал Арарат Мирзоян, поделившись также впечатлениями от 3-й Конференции ООН по вопросам океана.
«От гор до океанов, от Армении до Аргентины: я рад участвовать в 3-й Конференции ООН по вопросам океана в составе возглавляемой президентом Республики Армения Ваагном Хачатуряном делегации.
3-я Конференция ООН по вопросам океана стала важным событием, поскольку мы, благодаря доверию и поддержке международных партнеров, прилагаем все усилия для проведения в Армении очень успешной и нацеленной на результат 17-й Конференции сторон Конвенции ООН о биологическом разнообразии (COP-17)», — отметил глава МИД Армении.