Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանը հանդիպում է ունեցել Դեսին-Շարպիոյի քաղաքապետի հետ
Ֆրանսիայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Արման Խաչատրյանը Օվերն-Ռոն-Ալպ ռեգիոն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է ռեգիոնի փոխնախագահ, Դեսին-Շարպիո քաղաքի քաղաքապետ Լորանս Ֆոտրային:
«Արմենպրեսի»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանությունից։
Նշվում է, որ կայացած հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները գոհունակությամբ ընդգծել են 1991թվականից Ֆրանսիայի Դեսին-Շարպիո և Հայաստանի Ստեփանավան քույր քաղաքների միջև հաստատված ամուր և շարունակաբար զարգացող համագործակցությունը։
«Այս համատեքստում դեսպան Խաչատրյանը և քաղաքապետ Ֆոտրան անդրադարձել են նաև առաջիկայում Հայաստանում կայանալիք Հայ-ֆրանսիական ապակենտրոնացված 5-րդ համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքներին»,-նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Դեսպանությունը հավելել է, որ դեսպան Խաչատրյանը բարձր է գնահատել Դեսին-Շարպիոյի քաղաքապետի, ինչպես նաև ողջ քաղաքային խորհրդի մշտական աջակցությունը Հայաստանին և հայ ժողովրդին առնչվող հարցերում։

Посол Армении во Франции встретился с мэром города Дезен-Шарпио
В ходе рабочего визита в регион Овернь-Рона-Альпы посол Республики Армения во Франции Арман Хачатрян встретился с Лоранс Фотрей — вице-президентом региона, мэром города Дессен-Шарпио.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило посольство Армении во Франции.
Отмечается, что в ходе встречи собеседники с удовлетворением отметили прочное и непрерывно развивающееся сотрудничество, установленное с 1991 года между городами-побратимами Дессен-Шарпио во Франции и Степанаваном в Армении.
«В этом контексте посол Хачатрян и мэр Лоранс Фотрей также коснулись подготовительной работы к предстоящей в Армении 5-й Армяно-Французской децентрализованной конференции», — говорится в заявлении посольства.
В посольстве добавили, что посол Хачатрян высоко оценил постоянную поддержку мэра Дессен-Шарпио, а также всего городского совета в вопросах, связанных с Арменией и армянским народом.