Հնդկաստանը և Պակիստանը կքննարկեն սահմաններից զորքերի դուրսբերման հարցը
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՏԱՍՍ»-ը, այս մասին հաղորդել է ANI-ն` երկու երկրների ռազմական հրամանատարների միջև բանակցություններից հետո։
«Քննարկվել են հարցեր, որոնք կապված են այն պարտավորության շարունակման հետ, ըստ որի՝ երկու կողմերն էլ չպետք է կրակեն կամ միմյանց դեմ որևէ ագրեսիվ և թշնամական գործողություն ձեռնարկեն։ Որոշվել է նաև, որ երկու կողմերն էլ կքննարկեն անհապաղ միջոցառումներ՝ սահմաններին և առաջնագծում զորքերի կրճատումն ապահովելու համար», - գործակալությունը մեջբերում է Հնդկաստանի բանակի հաղորդագրությունը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Դելին և Իսլամաբադը մտադիր են շարունակել բանակցություններն ապագայում։ Բանակցությունների հաջորդ ամսաթիվը կհայտարարվի շուտով։

Индия и Пакистан рассмотрят отвод войск на границах
Индия и Пакистан рассмотрят возможность отвода войск от границ. Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, об этом сообщило агентство ANI после состоявшихся переговоров командующих военными операциями двух стран.
"Обсуждались вопросы, связанные с продолжением выполнения обязательств о том, что обе стороны не должны делать ни единого выстрела или инициировать какие-либо агрессивные и враждебные действия друг против друга. Также было решено, что обе стороны рассмотрят немедленные меры по обеспечению сокращения войск на границах и в передовых районах", - приводит агентство заявление индийской армии.
Ранее стало известно, что Дели и Исламабад намерены продолжить переговоры в будущем. Следующая дата переговоров будет объявлена в ближайшее время.