CMG 4-րդ ֆորումը Կոնֆուցիոսի ծննդավայրում համախմբել է մեդիա առաջնորդների. «Արմենպրես»-ի տնօրենը տեսաուղերձ է հղել
Չինաստանի Ցյուֆու քաղաքում անցկացված CMG 4-րդ ֆորումը մեդիայի և հաղորդակցության ոլորտի առաջնորդների մասնակցությամբ քննարկման առանցքում է պահել գործակցության խթանման նորարարական մոտեցումների ներդրման, պատասխանատու մեդիայի կառուցման, բաց և ներառական միջազգային հաղորդակցական էկոհամակարգի կայացման հարցերը։
Ֆորումը համատեղ կազմակերպել էին Չինաստանի մեդիա խումբը (China Media Group) և Շանդուն նահանգի Ժողովրդական կառավարությունը:
Ֆորումի մասն էր նաև «Չինաստանն ավելի մոտ. շրջայց Շանդունով» միջոցառումը: Այն լավագույն հնարավորություն էր` միջազգային լրագրողներին Չինաստանի պատմական ժառանգության և նորարարական առաջընթացի մասին իրազեկելու համար:
CMG ֆորումին ներկա են եղել շուրջ 300 հյուրեր, այդ թվում՝ օտարերկրյա պաշտոնյաներ, գլոբալ կազմակերպությունների ղեկավարներ, փորձագետներ և գիտնականներ:
«Արմենպրես»-ի տնօրեն Նարինե Նազարյանը հանդես է եկել տեսաուղերձով։ Նա շնորհակալություն է հայտնել China Media Group-ին` ամբողջ աշխարհից մեդիա ոլորտի փորձագետների, նորարարական մտքի առաջնորդների մեկ հարկի տակ համախմբելու, միջազգային երկխոսության և համագործակցության հարթակ ստեղծելու համար։ Որպես Հայաստանի ազգային լրատվական գործակալություն, «Արմենպրես»-ը հավատում է լրագրության՝ մշակույթները կամրջելու, ժողովուրդների փոխճանաչումը խթանելու ուժին։ «Այսօրվա աշխարհը կանգնած է բարդ մարտահրավերների առաջ՝ տեխնոլոգիական փոփոխություններին համընթաց քայլելու անհրաժեշտություն, ապատեղեկատվության դեմ պայքար և այդ ամենով հանդերձ` էթիկական սահմանները խստիվ պահպանելու հանձնառություն։ Այս փոփոխական միջավայրում պատասխանատու մեդիան պետք է հավատարիմ մնա ճշմարտությանը, պրոֆեսիոնալիզմին և շարունակի լինել վստահելի»,- ընդգծել է Նարինե Նազարյանը` Կոնֆուցիոսի ծննդավայր Ցյուֆուում անցկացված ֆորումին մաղթելով արգասաբեր աշխատանք։

The 4th CMG Forum, held in Qufu, China, with the participation of leaders in the media and communications sector, focused on introducing innovative approaches to promoting collaboration, building responsible media, and establishing an open and inclusive international communications ecosystem.
The forum was jointly organized by China Media Group and the Shandong Provincial People's Government.
The forum also included the event "China Closer: A Tour of Shandong," which provided a valuable opportunity to introduce China's historical heritage and innovative progress to international journalists.
The CMG Forum was attended by nearly 300 guests, including foreign officials, heads of global organizations, experts, and scholars.
Narine Nazaryan, Director of Armenpress, delivered a video message. She thanked China Media Group for bringing together media experts and innovative thought leaders from around the world under one roof, “which serves as a valuable platform for international media dialogue and cooperation.”
According to Narine Nazaryan, in an era where information connects people more than ever, such platforms play a crucial role in fostering mutual understanding.
“As Armenia’s national news agency, Armenpress believes in the power of journalism to build bridges between nations, promote cultural exchange, and strengthen people-to-people connections. Today’s world faces complex challenges—technological transformations, the fight against misinformation, and the need to uphold ethical journalism. In this dynamic environment, responsible media must remain dedicated to truth, professionalism, and trust. I look forward to the insightful discussions and valuable exchanges this forum will bring,” she said, expressing her gratitude and wishing everyone a successful and fruitful forum in Qufu, a key hub of traditional Chinese culture.