Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականը երկրորդ հաղթանակն է տոնել երևանյան ԱԱ-ում
Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականը Երևանում անցկացվող հոկեյի IV դիվիզիոնի աշխարհի առաջնության շրջանակում երկրորդ անընդմեջ հաղթանակն է տարել՝ առավելության հասնելով Ուզբեկստանի ընտրանու նկատմամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` հանդիպման հիմնական ժամանակն ավարտվել է ոչ-ոքի՝ 2։2 հաշվով։ Լրացուցիչ ժամանակում գոլեր չեն գրանցվել և հանդիպման ելքը վճռվել է հետխաղյա բուլիտներում, որտեղ Հայաստանի ընտրանին հաղթանակ է տարել 2։0 հաշվով։ Հայաստանի թիմի կազմում իրենց հարվածներն անվրեպ են իրացրել Մաքսիմ Կուզնեցովը և Վալենտին Կովալենկոն։ Հանդիպման լավագույն խաղացողներից մեկը Հայաստանի հավաքականի դարպասապահ Արտյոմ Պուտուլյանն էր, որը երկու հարված հետ է մղել և շատ վստահ է գործել ամբողջ խաղի ընթացքում։
Այս հաղթանակից հետո Հայաստանի հավաքականը 6 միավորով միանձնյա գլխավորում է IV դիվիզիոնի աշխարհի առաջնության մրցաշարային աղյուսակը։
Առաջին տուրում Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականը 24:3 հաշվով ջախջախել էր Մալայզիային՝ տանելով իր պատմության ամենախոշոր հաղթանակը:

Сборная Армении по хоккею с шайбой одержала вторую победу на чемпионате мира проходящем в Ереване
Сборная Армении по хоккею с шайбой, обыграв команду Узбекистана, одержала вторую подряд победу на проходящем в Ереване чемпионате мира по хоккею с шайбой IV дивизиона.
Как сообщает Арменпресс, основное время матча завершилось вничью - 2:2. В дополнительное время голов не было забито, исход матча решился в послематчевой серии буллитов, где сборная Армении победила со счетом 2:0. За сборную Армении голы забили Максим Кузнецов и Валентин Коваленко. Одним из лучших игроков матча стал вратарь сборной Армении Артем Путулян, который отразил два броска и действовал очень уверенно на протяжении всей игры.
После этой победы сборная Армении единолично лидирует в турнирной таблице чемпионата мира IV дивизиона, набрав 6 очков.
В первом туре сборная Армении по хоккею с шайбой обыграла Малайзию со счетом 24:3, одержав самую крупную победу в своей истории.