Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականը հաղթանակով է մեկնարկել աշխարհի 4-րդ դիվիզիոնի առաջնությունում
Հայաստանի տափօղակով հոկեյի հավաքականն աշխարհի առաջնության 4-րդ դիվիզիոնի մրցաշարի մեկնարկում խոշոր տարբերությամբ հաղթեց Մալայզիայի հավաքականին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցում կայացած անդրանիկ խաղում Հայաստանի հավաքականը 24:3 հաշվով առավելության հասավ Մալայզիայի հավաքականի նկատմամբ: Մեկնարկային տուրում հաղթանակներ են տոնել նաև Ուզբեկստանի ու Ինդոնեզիայի ընտրանիները:
Երկրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կմրցի Ուզբեկստանի ընտրանու հետ: Այդ հանդիպումը կկայանա ապրիլի 14-ին 20:00-ին Երևանի գեղասահքի և հոկեյի մարզադպրոցում:

Сборная Армении по хоккею с шайбой начала чемпионат мира 4-го дивизиона с победы
Сборная Армении по хоккею с шайбой с большим отрывом обыграла команду Малайзии в стартовом матче турнира 4-го дивизиона чемпионата мира.
Как сообщает Арменпресс, в первом матче, состоявшемся в Ереванской спортивной школе фигурного катания и хоккея, сборная Армении одержала победу над командой Малайзии со счетом 24:3. Победы в стартовом туре также праздновали сборные Узбекистана и Индонезии.
Во втором туре сборная Армении сыграет со сборной Узбекистана. Матч состоится 14 апреля в 20:00 в Ереванской спортивной школе фигурного катания и хоккея.