ԱրարատԲանկ. հաղթանակը մեկն է՝ ապաքինված երեխայի ժպիտը
Երեխաների առողջ ապագան մեր ձեռքերում է՝ այս կարգախոսի ներքո էին հավաքվել ԱրարատԲանկի, ֆինանսական և ՏՏ ոլորտի այլ ինտելեկտուալ թիմեր՝ աջակցելու «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամի շահառու երեխաներին։ Սա, թերևս, այն եզակի դեպքերից է, երբ նպատակը մրցակցությունից դուրս է և հաղթանակը մեկն է՝ ապաքինված երեխայի ժպիտը։
«Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» ինտելեկտուալ խաղի 2025թ․ բարեգործական առաջնության մասնակիցները միավորվել էին` աջակցելու քաղցկեղը հաղթահարող փոքրիկներին։
«Խաղի նպատակն ու միջոցների ներդրման ուղղությունն արդարացնում է յուրաքանչյուրի մասնակցությունը, որովհետև այդ ամենն ուղղված է ամենակարևոր նպատակին՝ կյանքեր փրկելուն»,- ԱրարատԲանկի թիմի ավագ, CRM խմբի ղեկավար Անուշիկ Դոլինյանը նշեց, որ բանկի թիմը երիտասարդ, սակայն արժանի մրցակից է ոլորտում բավականին մեծ փորձառություն ունեցող մրցակիցների համար։
«Բանկի մի շարք ստորաբաժանումներում ֆինանսական կրթությունը և մտածողությունը կարևոր նախապայման են, սակայն ուրախ եմ, որ մեր թիմում ընդգրկված են մարդիկ, որոնք մեծ տեղ են տալիս ինքնազարգացմանը՝ շախմատ, պատմություն, արվեստ։ Ուրախ եմ, որ այս անգամ թիմին միացավ բանկի Խորհրդի անդամ Արա Չալաբյանը, վստահ եմ՝ նրա ներկայությունը ոգևորեց թիմի անդամներին, և խաղն անցավ առանձնակի լավ մթնոլորտում։ Բանկում շատ են այն աշխատակիցները, որոնք այս կամ այն հանգամանքի բերումով չեն ընդգրկվել թիմում, սակայն ունեն մեծ ներուժ, տարբեր հետաքրքրություններ, այս առումով բանկի ինտելեկտուալ ռեսուրսը շատ մեծ է»,- վստահ է Անուշիկ Դոլինյանը։
Հենց այդ ներուժն է օգնում կոտրել կարծրատիպերը և կյանքի կոչել կարևոր, հետաքրքիր ծրագրեր։ «Սիթի օֆ Սմայլ» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությանը միանալը ևս մեկ անգամ ընդգծում է ԱրարատԲանկի նվիրվածությունը կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերին։ Հիմնադրամի հետ համագործակցության շրջանակներում 2022 թվականից ի վեր՝ երեխաների բուժման և ապաքինման գործում ԱրարատԲանկի ներդրումը կազմել է շուրջ 20 մլն դրամ։

AraratBank: The Only Victory is the Smile of a Recovered Child
A healthy future of children is in our hands - this was the slogan of a meeting attended by intellectual teams from AraratBank, other financial institutions, and the IT sector in support of the children under the care of the City of Smile Charitable Foundation. This is perhaps one of the rare instances where the goal transcends competition, and the only victory is the smile of a recovered child.
The participants of the 2025 charity championship of the intellectual game "What, Where, When?" teamed up to support kids beating cancer.
"The game’s ultimate goal and the allocation of proceeds justify everyone's participation since they are directed towards the primary goal - saving lives," shared her thoughts Anushik Dolinyan, captain of AraratBank’s team and Head of CRM Division, noting that the Bank's team is a young, yet a worthy competitor against other more experienced teams.
"In a number of divisions of the Bank, financial education and the mindset of employees are important prerequisites. Fortunately, among our teammates, there are individuals who are oriented towards self-development, including chess, history, and art. "I am glad that this time the Bank's Board member, Ara Chalabyan, joined the team. I am sure his presence was inspiring for the team members and contributed to a particularly positive atmosphere during the game. “Many staff members, despite their great potential and diverse interests, were not included in the team for various reasons. In this regard, the Bank possesses vast intellectual resources," stated Anushik Dolinyan.
It is this potential that helps break stereotypes and bring meaningful and exciting programs to life. Supporting the initiative of the City of Smile Charitable Foundation once again emphasizes AraratBank’s commitment to corporate social responsibility programs. Within the framework of cooperation with the Foundation, since 2022, AraratBank’s investment in the treatment and recovery of children has amounted to around 20 million Armenian drams.