Հայաստանից Սիրիա ուղարկված մարդասիրական օգնությունը ներառում է սնունդ և բժշկական պարագաներ
Հայաստանից Սիրիա ուղարկված մարդասիրական օգնությունը ներառում է սնունդ և բժշկական պարագաներ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Սիրիային ուղարկված մարդասիրական բեռը ներառում է սնունդ և բժշկական պարագաներ, որոնք կօգնեն մեղմել պատերազմի և ճգնաժամի հետևանքները բարեկամ սիրիացի ժողովրդի համար:
Մարդասիրական օգնությունը Սիրիա կառաքվի Հայաստանը Թուրքիային կապող «Մարգարա»-ի անցակետով, որն այս նպատակով բացվել է Թուրքիայի հետ երկկողմ պայմանավորվածության արդյունքում»,- նշում են ՀՀ ԱԳ նախարարությունից՝ շնորհակալություն հայտնելով նաև թուրքական կողմին՝ մարդասիրական բեռի առաքման սահուն կազմակերպմանն օժանդակելու համար։
Հայաստանի Հանրապետության ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանի և Սիրիայի Արաբական Հանրապետության արտաքին գործերի և սփյուռքի նախարար Ասաադ Հասան Ալ-Շայբանիի՝ հունվարի 27֊ին կայացած հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածության հիման վրա մարտի 21-ին Հայաստանի կողմից «Մարգարայի» անցակետով մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել Սիրիա:

Гуманитарный груз, направленный в Сирию, включает продовольствие и медикаменты: МИД Армении
Гуманитарный груз, направленный в Сирию, включает продовольствие и медикаменты. Об этом сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении.
«На основании договоренности, достигнутой 27 января в ходе встречи заместителя министра иностранных дел Республики Армения Ваана Костаняна и министра иностранных дел Сирийской Арабской Республики Асаада Хасана аш-Шибани, 21 марта Армения направила гуманитарную помощь в Сирию через контрольно-пропускной пункт «Маргара».
Гуманитарный груз, направленный в Сирию, включает продовольствие и медикаменты, которые помогут смягчить последствия войны и кризиса для дружественного сирийского народа.
Гуманитарная помощь будет доставлена ​​в Сирию через контрольно-пропускной пункт «Маргара», соединяющий Армению с Турцией, который был открыт с этой целью в соответствии с двусторонней договоренностью с Турцией. В связи с этим мы выражаем благодарность турецкой стороне за содействие в организации бесперебойной доставки», - говорится в сообщении МИД.