Մելանյա Թրամփին 28 միլիոն դոլար են վճարել նրա մասին ֆիլմի համար. Financial Times
Ամերիկացի միլիարդատեր Ջեֆ Բեզոսին պատկանող Amazon Prime Video տեսահարթակն ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյա Թրամփին շուրջ 28 միլիոն դոլար է վճարել նրա մասին վավերագրական ֆիլմ ցուցադրելու իրավունքի համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Financial Times թերթը՝ վկայակոչելով հարցին իրազեկ մարդկանց։
«Հարթակը 40 միլիոն դոլար է վճարել Մելանյա Թրամփի մասին վավերագրական ֆիլմի համար…. այդ գումարից շուրջ 28 միլիոնը կուղղվի անմիջապես առաջին տիկնոջը», - գրում է հրատարակությունը։
Նշվում է, որ այս որոշումը Բեզոսի կողմից ընդունվել է Թրամփի նկատմամբ «ռազմավարությունը» փոխելու շրջանակներում։
Պարբերականը նաև մատնանշում է, որ վերջերս Amazon-ը իրավունք է ստացել ցուցադրել «Աշակերտը» շոուի հին դրվագները՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի մասնակցությամբ։
Ըստ հրատարակության՝ սա Միացյալ Նահանգների նախագահին ֆինանսավորելու և նրան սիրաշահելու ևս մեկ միջոց է։

Мелании Трамп заплатили $28 миллионов за фильм о ней: Financial Times
Платформа американского миллиардера Джеффа Безоса Amazon Prime Video заплатила первой леди США Мелании Трамп около $28 миллионов за права на показ документального фильма о ней. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Financial Times со ссылкой на свои источники.
“Платформа заплатила 40 миллионов долларов за документальный фильм о Мелании Трамп… около 28 миллионов из этой суммы пойдут напрямую первой леди”, - пишет издание.
Отмечается, что это решение было принято Безосом в рамках изменения стратегии в отношении Трампа.
Журнал также отмечает, что Amazon недавно приобрела права на трансляцию старых эпизодов шоу “Ученик” с участием президента США Дональда Трампа.