Ֆուտբոլի ազգային թիմի նոր գլխավոր մարզիչը կիսվել է առաջին տպավորություններով, խոսել Վրաստանի թիմի հետ հանդիպումից
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ  Ջոն վան’տ Սխիպն  Ազգերի լիգայի շրջանակներում Վրաստանի դեմ հանդիպումից դրական ակնկալիքներ ունի:
«Մենք քիչ ժամանակ ունեցանք առաջին խաղին նախապատրաստվելու համար: Տեսնում ենք ֆուտբոլի ընտրանու անդամների նվիրվածությունը հավաքականին: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ֆուտբոլիստները պատրաստակամ են անելու այն, ինչ մենք  խնդրում ենք: Ինչ վերաբերվում է Վրաստանի դեմ առաջիկա խաղին, ապա փորձելու ենք լուրջ դժվարություններ ստեղծել նրանց համար»,-ասաց նա:
Անդրադառնալով Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից ստացած հրավերին` Սխիպն ընդգծեց, որ իրեն դուր է եկել այն նախագիծը, որը ստացել է հայկական կողմից և իրեն դուր են գալիս Հայաստանում առկա ֆուտբոլային ենթակառուցվածքները:
«Ես պատրաստ էի նորից անցնել աշխատանքի որպես մարզիչ և ես ուզում էի աշխատել այնպիսի նախագծերի վրա, ինչպիսին անցյալում Հունաստանի հավաքականն ու «Այաքս»-ն էին: Իմ առջև դրված խնդիրներն են` մոտ ապագայում, Վրաստանի դեմ առաջիկա երկու խաղերում դրական արդյունք, իսկ առավել հեռու ապագայի առումով` մեր խնդիրն աշխարհի առաջնության համար Ազգերի լիգայի ընտրական փուլի հաջող մասնակցությունն է»,-ասաց նա:
Խոսելով Հայաստանից ստացած առաջին տպավորություններից՝ մասնագետն առանձնացրեց. «Ուտելիքն այստեղ հրաշալի է, եղանակը մինչ այսօր` գերազանց, իսկ Երևանն, իսկապես, սիրել եմ»:

The newly appointed head coach of the Armenian national football team, John van't Schip, has positive expectations for the match as part of the Nations League.
"We had limited time to prepare for the first match, but the dedication of the football team members is evident. The players are ready to do what we ask them. As for the upcoming match against Georgia, we will try to create serious difficulties for them," he said.
Commenting on the invitation from the Football Federation of Armenia, van't Schip emphasized that he was impressed with the project presented by Armenia and appreciated the football infrastructure in Armenia.
“I was ready to start working as a coach again and wanted to work on projects like those I previously did with the Greek national team and Ajax. My immediate goal is to achieve positive results in the upcoming two games against Georgia, and in the more distant future, our goal is successful participation in the Nations League qualifying round for the World Cup,” he said.
Speaking about his first impressions of Armenia, the coach noted, "The food here is wonderful, the weather has been excellent so far, and I really love Yerevan.''
As part of the UEFA Nations League play-off round, the Armenian national team will host the Georgian national team in Yerevan on March 20 (kick-off: 9:00 PM), with the return match taking place on March 23 (kick-off: 6:00 PM).