ԱՍՀ նախարար Մկրտչյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի աշխատանքի և զբաղվածության նախարար Փանոսյան-Բուվեի հետ
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի աշխատանքի և զբաղվածության նախարար Աստրիդ Փանոսյան-Բուվեի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սոցիալական պաշտպանության, մասնավորապես, աշխատանքի, զբաղվածության և կանանց հիմնահարցերի ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Նախարար Մկրտչյանը ներկայացրել է ոլորտային առաջնահերթություններն ու այդ ուղղությամբ նախատեսվող բարեփոխումները․ այս համատեքստում նախարարը խոսել է ՀՀ զբաղվածության 2025-2031 թթ. ռազմավարական ծրագրի մշակման կարևորության, թիրախային ուղղությունների և առաջիկա միջոցառումների մասին։
Ըստ աղբյուրի՝ զրույցի ընթացքում կողմերն ընդգծել են Միասնական սոցիալական ծառայության և Ֆրանսիայի սոցիալական ծառայություններ մատուցող կառույցի միջև համատեղ աշխատանքներ իրականացնելու կարևորությունը․ դիտարկվել է աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում համատեղ հուշագիր ստորագրելու  հնարավորությունը։

Министр труда и социальных вопросов Армении провел встречу с министром труда и занятости Франции
Министр труда и социальных вопросов Армении Нарек Мкртчян провел встречу с министром труда и занятости Франции Астрид Паносян-Буве (Astrid Panosyan-Bouvet).
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, связанных с расширением сотрудничества в сферах социальной защиты, в частности, труда, занятости и проблем женщин.
Министр Мкртчян представил отраслевые приоритеты и запланированные в этом направлении реформы. В этом контексте министр рассказал о важности разработки Стратегического плана занятости Армении на 2025–2031 годы, целевых направлениях и предстоящих мероприятиях.
В ходе беседы стороны подчеркнули важность совместной работы Единой социальной службы Армении и аналогичной службы Франции. Была затронута возможность подписания совместного меморандума в сфере труда и социальной защиты.