ԱՍՀ նախարար Մկրտչյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի աշխատանքի և զբաղվածության նախարար Փանոսյան-Բուվեի հետ
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի աշխատանքի և զբաղվածության նախարար Աստրիդ Փանոսյան-Բուվեի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են սոցիալական պաշտպանության, մասնավորապես, աշխատանքի, զբաղվածության և կանանց հիմնահարցերի ոլորտներում համագործակցության ընդլայնմանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Նախարար Մկրտչյանը ներկայացրել է ոլորտային առաջնահերթություններն ու այդ ուղղությամբ նախատեսվող բարեփոխումները․ այս համատեքստում նախարարը խոսել է ՀՀ զբաղվածության 2025-2031 թթ. ռազմավարական ծրագրի մշակման կարևորության, թիրախային ուղղությունների և առաջիկա միջոցառումների մասին։
Ըստ աղբյուրի՝ զրույցի ընթացքում կողմերն ընդգծել են Միասնական սոցիալական ծառայության և Ֆրանսիայի սոցիալական ծառայություններ մատուցող կառույցի միջև համատեղ աշխատանքներ իրականացնելու կարևորությունը․ դիտարկվել է աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում համատեղ հուշագիր ստորագրելու  հնարավորությունը։

Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan met with French Minister of Labor and Employment Astrid Panosyan-Bouvet.
According to the Ministry of Labor and Social Affairs of the Republic of Armenia, the meeting focused on expanding cooperation in social protection, particularly in the areas of labor, employment, and women's issues.
Minister Mkrtchyan outlined sectoral priorities and upcoming reforms, presenting the Employment Strategic Plan for 2025-2031 and planned initiatives.
During the discussion, both sides highlighted the importance of collaboration between Armenia's Unified Social Service and France's social services provider.
They also considered the possibility of signing a joint memorandum in the field of labor and social protection.