Այգավան գյուղի բենզալցակայանում պայթյունի հետևանքով տուժած երեք քաղաքացիներից երկուսը վերակենդանացման բաժանմունքում են
Արարատի մարզի Այգավան գյուղի մոտակայքում գտնվող բենզալցակայանում մարտի 4-ին տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած երեք քաղաքացի հոսպիտալացվել է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, նրանցից երկուսի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են ծայրահեղ ծանր, նրանք գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:
Մյուս տուժածի առողջական վիճակը նախնական գնահատվում է ծանր, գտնվում է հետազոտման փուլում:
ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության տեղեկացմամբ՝ մարտի 4-ին, ժամը 16։39-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Այգավան գյուղի մոտակայքում՝ բենզալցակայանում, տեղի է ունեցել պայթյուն։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների չորս մարտական հաշվարկ։

Двое из трех пострадавших в результате взрыва на автозаправочной станции в Айгаване находятся в отделении реанимации
В результате взрыва на бензозаправке неподалеку от села Айгаван Араратской области 4 марта пострадали трое граждан, которые были госпитализированы.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства здравоохранения, состояние здоровья двоих из них врачи оценивают как крайне тяжелое, они находятся в отделении реанимации.
Состояние здоровья третьего пострадавшего предварительно оценивается как тяжелое, он находится на стадии обследования.
Спасательная служба МВД сообщила, что 4 марта в 16:39 в Центр кризисного управления поступил вызов о том, что на автозаправочной станции близ села Айгаван произошел взрыв.
На место происшествия прибыли четыре пожарных расчета областного спасательного управления Спасательной службы МВД.