Այգավան գյուղի բենզալցակայանում պայթյունի հետևանքով տուժած երեք քաղաքացիներից երկուսը վերակենդանացման բաժանմունքում են
Արարատի մարզի Այգավան գյուղի մոտակայքում գտնվող բենզալցակայանում մարտի 4-ին տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած երեք քաղաքացի հոսպիտալացվել է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ առողջապահության նախարարությունից, նրանցից երկուսի առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են ծայրահեղ ծանր, նրանք գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում:
Մյուս տուժածի առողջական վիճակը նախնական գնահատվում է ծանր, գտնվում է հետազոտման փուլում:
ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության տեղեկացմամբ՝ մարտի 4-ին, ժամը 16։39-ին Արարատի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Այգավան գյուղի մոտակայքում՝ բենզալցակայանում, տեղի է ունեցել պայթյուն։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատների չորս մարտական հաշվարկ։

Two victims of gas station explosion in Aygevan in critical condition
Three individuals have been hospitalized following an explosion at a gas station near the village of Aygavan in Ararat Province on March 4.
According to the Ministry of Health of the Republic of Armenia, two of them are in critical condition and are receiving treatment in the intensive care unit.
The third individual is in serious condition and is currently undergoing further medical examination.
The Rescue Service of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Armenia reported that on March 4, at 16:39, an emergency call was received at the Ararat Regional Crisis Management Center regarding an explosion at a gas station near Aygavan.
Four firefighting teams were dispatched to the scene.
Preliminary data suggest that a liquefied gas cylinder with an estimated capacity of 25 tons exploded.