Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Նարա Շլեպչյանին ծննդյան 90-ամյակի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ Նարա Շլեպչյանին 90-րդ տարեդարձի առիթով։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում մասնավորապես նշվում է․
«Սիրելի՛ տիկին Շլեպչյան,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 90-րդ տարեդարձի առիթով։
Իրավամբ, հայկական հեռուստատեսությունն անհնար է պատկերացնել առանց Ձեզ: Հղկված ու գեղեցիկ խոսքով Դուք նոր որակ և ճաշակ բերեցիք Հանրային հեռուստատեսություն՝ դառնալով բազում երիտասարդ հաղորդավարների կուռքը և արժանիորեն վաստակելով Հայաստանի հեռուստատեսության առաջին հաղորդավարի պատվավոր կոչումը։
Շուրջ կես դար Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք հայկական հեռուստատեսության կայացման գործին՝ դառնալով մի ողջ դարաշրջանի խորհրդանիշը, կրթելով և դաստիարակելով երիտասարդ հաղորդավարների նոր սերունդ։
Դուք հեղինակել և վարել եք հաղորդաշարեր, որոնք, իրավամբ, նպաստել են Հայաստանի մշակութային կյանքի զարգացմանը, հասարակական կարծիքի ձևավորմանը։
Ձեր նվիրվածությունը հարազատ հեռուստաընկերությանն օրինակելի է դարձել հեռուստահաղորդավարների հաջորդ սերունդների համար, որոնց հետ Դուք շարունակում եք կիսվել Ձեր մասնագիտական հմտություններով և հեռուստատեսության ու հաղորդավարական արվեստի գաղտնիքներով։

Никол Пашинян поздравил народную артистку Республики Армения Нару Шлепчян с 90-летием
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю 90-летнего юбилея Народной артистки Республики Армения Нары Шлепчян.
Как передает Арменпресс, в с послании, в частности, говорится:
«Дорогая госпожа Шлепчян,
От всего сердца поздравляю Вас с 90-летним юбилеем.
Действительно, невозможно представить армянское телевидение без Вас. Своей отточенной и красивой речью Вы привнесли в Общественное телевидение новое качество и новый вкус, став кумиром многих молодых телеведущих и достойно заслужив почетное звание первого ведущего армянского телевидения.
Около полувека Вы самоотверженно служили делу становления армянского телевидения, став символом целой эпохи, воспитывая и обучая новое поколение молодых телеведущих.
Вы являетесь автором и ведущим передач, которые внесли вклад в развитие культурной жизни Армении и формирование общественного мнения.
Ваша преданность родной телекомпании стала примером для следующих поколений телеведущих, с которыми Вы продолжаете делиться своим профессиональным мастерством, секретами телевидения и искусства ведения программ.