Մայրաքաղաքի բոլոր հիմնական փողոցներն անցանելի են. քաղաքապետարան
Մայրաքաղաքի բոլոր հիմնական փողոցներն անցանելի են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Երևանի քաղաքապետարանն՝ ընդգծելով, որ ամբողջ գիշեր աշխատանքների իրականացմանը ներգրավվել է ընդհանուր թվով 80 հատուկ մասնագիտացված և այլ տեխնիկա, ինչպես նաև 300 աշխատակից:
«Այս պահին աշխատանքները շարունակվում են նաև քաղաքի երկրորդական փողոցներում, մայթերում և աստիճանահարթակներին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ փետրվարի 20-ին Երևանում սկսված առատ ձյան տեղումները լուրջ դժվարություններ են առաջացրել ինչպես տրանսպորտի, այնպես էլ փողոցների անցանելիության առումով։

Все центральные улицы столицы расчищены: мэрия Еревана
Все центральные улицы столицы расчищены. Как передает Арменпресс, мэрия Еревана распространила по этому поводу заявление, сообщив, что в течение ночи к работам было привлечено в общей сложности 80 единиц специализированной и другой техники, а также 300 сотрудников.
“В настоящее время работы продолжаются на нецентральных улицах города, тротуарах и лестницах”, - говорится в заявлении.
Ранее Арменпресс сообщал, что сильный снегопад, начавшийся в Ереване 20 февраля, вызвал серьезные проблемы как в движении транспорта, так и в плане проходимости улиц.