ՀՀ ՄՊՀ նախագահը Մոսկվայում կմասնակցի ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների հանդիպմանը
Հայաստանի Հանրապետության մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը մեկնել է Մոսկվա՝ մասնակցելու ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների ղեկավարների և ԵՏՀ մրցակցության և հակամենաշնորհային կարգավորման հարցերով կոլեգիայի նախարարի «5+1» ձևաչափով հանդիպմանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ ՄՊՀ-ից հայտնում են, որ քննարկվելու են մրցակցային մարմինների միջև փոխգործակցության ընդլայնմանն ուղղված միջոցառումները, անդրսահմանային շուկաներում  մրցակցային իրավիճակի գնահատմանը, այդ թվում՝ մրցակցության վրա ներքին շուկայի պաշտպանության միջոցառումների ազդեցություններին առնչվող և այլ հարցեր, ինչպես նաև անդամ պետությունների մրցակցային մարմինների ղեկավարների   առաջարկները:

Председатель КЗК Армении примет участие во встрече конкурентных органов государств-членов ЕАЭС в Москве
Председатель Комиссии по защите конкуренции Республики Армения Гегам Геворкян отбыл в Москву для участия во встрече руководителей конкурентных ведомств государств-членов ЕАЭС и министра Коллегии по конкуренции и антимонопольному регулированию ЕЭК в формате “5+1”.
Как передает Арменпресс, в Комиссии по конкуренции сообщили, что будут обсуждены меры, направленные на расширение сотрудничества между конкурентными органами, оценка конкурентной ситуации на трансграничных рынках, в том числе влияние мер защиты внутреннего рынка на конкуренцию, и другие вопросы, а также предложения руководителей конкурентных органов государств-членов.