Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը մեկնել է Միացյալ Նահանգներ
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հունվարի 15-ին հայրապետական այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգից հայտնում են, որ ԱՄՆ Հայոց Արևելյան թեմում Վեհափառ Հայրապետը կմասնակցի ազգային բարերար տիար Սարգիս Բեդևյանի հուղարկավորության արարողությանը։
Այցի ընթացքում Նորին Սրբությունը կհանդիպի նաև թեմական ու ազգային կառույցների ներկայացուցիչների հետ և քննարկումներ կունենա Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի ծրագրերի շուրջ։

Католикос всех армян совершит визит в Соединенные Штаты Америки
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин II, 15 января с Патриаршим визитом отбыл в Соединенные Штаты Америки.
Как передает Арменпресс, Информационная система Первопреста сообщает, что Его Святейшество в Восточной армянской епархии США примет участие в церемонии похорон национального благотворителя Саркиса Бедевяна.
В ходе визита Его Святейшество также встретится с представителями епархиальных и национальных структур и обсудит программы Первопрестольного Святого Эчмиадзина.