Չեմ հեռանում սպորտից. Կարեն Գիլոյանը մեկնաբանել է պաշտոնից հեռանալու որոշումը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը աշխատանքից ազատման դիմում է ներկայացրել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Գիլոյանն ասաց, որ մեծ ներգրավվածություն է ունենալու Համաշխարհային հակադոպինգային գործակալությունում (WADA), որտեղ ընտրվել է հիմնադիր խորհրդի անդամ:
«WADA-ում աշխատանքիս զուգահեռ`  ներգրավված եմ լինելու նաև Հայաստանում կայանալիք միջազգային բազմաթիվ մրցաշարերի կազմակերպման աշխատանքներում: Մասնավոր սեկտորում փորձելու եմ մրցումային և մարզումային լուրջ ենթակառուցվածքներ ստեղծել, որը կբերի ակումբային սպորտի զարգացմանը: Չեմ հեռանում Հայաստանից, չեմ հեռանում սպորտից»,-ասաց Գիլոյանը:

Я не ухожу из спорта: Карен Гилоян прокомментировал решение покинуть должность замминистра
Заместитель министра образования, науки, культуры и спорта РА Карен Гилоян подал заявление об увольнении.
В беседе с Арменпресс Гилоян сообщил, что будет активно участвовать в деятельности Всемирного антидопингового агентствае (WADA), где он был избран членом учредительного совета.
«Наряду с работой в WADA я также буду участвовать в организации многих международных турниров в Армении. Постараюсь создать серьезную инфраструктуру соревнований и тренировок в частном секторе, что приведет к развитию клубного спорта. Я не уйду из Армении, я не уйду из спорта», - сказал Гилоян.