Հայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի նեղ կազմով նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի նեղ կազմով նիստին , որը տեղի կունենա նոյեմբերի 28-ին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Հայաստանը չի մասնակցի նիստին, սակայն նրա ներկայացուցիչները նախապես հայտնել են, որ իրենք դեմ չեն հանդիպման ընթացքում համապատասխան համաձայնեցված փաստաթղթերի ընդունմանը»,- ասել է Ուշակովը։
ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարները կազմակերպության անվտանգության խորհրդի նեղ կազմով նիստում կքննարկեն միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության արդի խնդիրներն ու վերջին շրջանում ՀԱՊԿ գործունեության հիմնական արդյունքները։

Armenia to skip CSTO Security Council meeting in narrow format
YEREVAN, NOVEMBER 26, ARMENPRESS. Armenia will not participate in the CSTO Security Council meeting in a narrow format on November 28, Russian presidential aide Yuri Ushakov has said.
"Armenia will not participate in the meeting, but its representatives have previously stated that they are not opposed to the adoption of the relevant documents agreed upon during the meeting," Ushakov said.
The leaders of CSTO member states will discuss current international and regional security issues, as well as the main outcomes of the CSTO's recent activities.