Հայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի նեղ կազմով նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանը չի մասնակցի ՀԱՊԿ անվտանգության խորհրդի նեղ կազմով նիստին , որը տեղի կունենա նոյեմբերի 28-ին։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը։
«Հայաստանը չի մասնակցի նիստին, սակայն նրա ներկայացուցիչները նախապես հայտնել են, որ իրենք դեմ չեն հանդիպման ընթացքում համապատասխան համաձայնեցված փաստաթղթերի ընդունմանը»,- ասել է Ուշակովը։
ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարները կազմակերպության անվտանգության խորհրդի նեղ կազմով նիստում կքննարկեն միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության արդի խնդիրներն ու վերջին շրջանում ՀԱՊԿ գործունեության հիմնական արդյունքները։

Армения не будет участвовать в предстоящей сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ
Армения не будет участвовать в предстоящей сессии Совета коллективной безопасности (СКБ) ОДКБ в Астане, но Ереван не против принятия на саммите согласованных документов. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом заявил помощник президента РФ Юрий Ушаков.
Ушаков отметил, что 28 ноября в Астане лидеры России, Казахстана, Белоруссии, Киргизии и Таджикистана примут участие в сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ.
"Армения участвовать не будет, но ее представители заранее сообщили, что ничего не имеют против принятия на саммите соответствующих согласованных документов", - сказал Ушаков журналистам.
Помощник президента РФ подчеркнул, что Москва "не ставит под сомнение право армянских партнеров самостоятельно определять свой курс в отношении дальнейшей работы в ОДКБ".