Ադրբեջանում տեղի ունեցած երկրաշարժը գրանցվել է նաև Սյունիքի մարզում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Նոյեմբերի 23-ին, տեղական ժամանակով ժամը 12:10-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 08։10-ին) ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից Ադրբեջանի տարածքում (հյուսիսային լայնության 39․79⁰ և արևելյան երկայնության 46.63⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով) գրանցվել է օջախի 10 կմ խորությամբ 4․3 մագնիտուդով երկրաշարժ: էպիկենտրոնը գտնվում է ՀՀ Սյունիքի մարզի Գորիս քաղաքից 42 կմ հյուսիս-արևելք:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 5-6 բալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից, երկրաշարժը զգացվել է Սյունիքի մարզի Գորիս, Սիսիան, Մեղրի, Կապան, Քաջարան, Ագարակ քաղաքներում՝ 3-4 բալ ուժգնությամբ։

Землетрясение, произошедшее в Азербайджане, зарегистрировано также в Сюникской области РА
23 ноября в 12:10 часов по местному времени (08:10 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МВД РА зарегистрировала землетрясение на территории Азербайджана (с географическими координатами 39,79⁰ северной широты и 46,63⁰ восточной долготы) землетрясение магнитудой 4,3 и глубиной 10 км. Эпицентр расположен в 42 км северо-восточнее города Горис Сюникского марза РА.
Сила подземного толчка в эпицентральной зоне составила 5-6 баллов.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве внутренних дел Министерства обороны Республики Армения, землетрясение магнитудой 3-4 балла ощущалось в городах Горис, Сисиан, Мегри, Капан, Каджаран, Агарак.