Դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանը հանդիպումներ է ունեցել Նիկոլա Սարկոզիի և Ֆրանսուա Օլանդի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայում դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը քաղաքավարական հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի նախկին նախագահներ Նիկոլա Սարկոզիի և Ֆրանսուա Օլանդի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման մասին հաղորդագրությունն ու լուսանկարները հրապարակվել են Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջում:
Հայաստանի դեսպանն իր երախտագիտությունն է հայտնել նախկին նախագահներին՝ Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջև առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների ամրապնդման գործում շարունակական ներդրման համար։
Հանդիպումների ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում իրավիճակի և ընթացող գործընթացների վերաբերյալ։

По случаю завершения дипломатической миссии посол Армении во Франции встретилась с Николя Саркози и Франсуа Олландом
По случаю завершения дипломатической миссии во Франции посол Армении Асмик Толмаджян провела встречи прощания с бывшими президентами Франции Николя Саркози и Франсуа Олландом.
Как передает Арменпресс, сообщение и фотографии о встрече были опубликованы в Facebook на странице посольства РА во Франции.
Посол Армении выразила благодарность бывшим президентам за их постоянный вклад в укрепление привилегированных отношений между Арменией и Францией.
В ходе встреч состоялся обмен мнениями относительно ситуации и происходящих процессов на Южном Кавказе.