Երկրաշարժ Բավրա գյուղից 14 կմ հյուսիս-արևելք. այն զգացվել է Շիրակի մարզի մի շարք բնակավայրերում
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստան-Վրաստան սահմանային գոտում գրանցված երկրաշարժը զգացվել է Հայաստանի Շիրակի մարզի մի շարք բնակավայրերում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը։
«Սույն թվականի նոյեմբերի 9-ին, տեղական ժամանակով ժամը 10:35-ին ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 10։31-ին) գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41․22⁰ և արևելյան երկայնության 43.91⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով Վրաստան-Հայաստան սահմանային գոտի՝ Բավրա գյուղից 14 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 2,3 մագնիտուդով երկրաշարժ:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 3 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Շիրակի մարզի Բավրա, Սարագյուղ, Սիզավետ, Թավշուտ, Ղազանչի գյուղերում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

YEREVAN, NOVEMBER 9, ARMENPRESS. A magnitude 2,3 earthquake detected on the Armenian-Georgian border Saturday morning was felt across the Armenian Shirak province, authorities said.
The seismic protection service of the interior ministry recorded the magnitude 2,3 earthquake 14km north-east from the village of Bavra with a depth of 10km at 10:35 local time. It measured MSK 3 in the epicenter, the rescue service said in a statement.
The quake was felt at an intensity of MSK 2-3 in the villages of Bavra, Saragyugh, Sizavet, Tavshut and Ghazanchi.