Ծանրորդ Նարեկ Մկրտչյանը պատանիների ԵԱ-ի ոսկե մեդալակիր է
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ծանրամարտի պատանեկան և երիտասարդական թիմերը շարունակում են հաջող մասնակցությունը Եվրոպայի Մ20 և Մ23 տարեկանների առաջնություններում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Լեհաստանում ընթացքող մրցաշարում Հայաստանի պատանեկան հավաքականի անդամ, 81 կգ քաշային Նարեկ Մկրտչյանը պոկելով 150 և հրելով 191 կգ ՝ երկամարտի 341 կգ արդյունքով դարձել է Մ20 տարեկանների առաջնության ոսկե մեդալակիր: Պոկում վարժությունում Մկրտչյանը նվաճել է փոքր բրոնզե մեդալը: Հրում վարժությունում 191 կգ արդյունքով նա արժանացել փոքր ոսկե մեդալի:
Մինչև 23 տարեկանների պայքարում Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչը` 81 կգ քաշային Կարեն Մարգարյանը, երկամարտի 333 կգ արդյունքով (150+183 կգ) դարձել է Մ23 տարեկանների ԵԱ-ի բրոնզե մեդալակիր:

Штангист Нарек Мкртчян - обладатель золотой медали молодежного чемпионата Европы
Молодежная и юношеская сборные Армении по тяжелой атлетике продолжают успешные выступления на чемпионате Европы в возрастных группах до 20 и до 23 лет.
Как сообщает Арменпресс, член юношеской сборной Армении Нарек Мкртчян (81 кг) на турнире в Польше стал золотым медалистом чемпионата до 20 лет, подняв 150 кг и толкнув 191 кг, с результатом в двоеборье 341 кг стал золотым призером чемпионата среди юношей до 20 лет.
Другой представитель Армении в возрастной группе до 23 лет, (81 кг), Карен Маргарян стал бронзовым призером чемпионата Европы до 23 лет с результатом 333 кг в двоеборье (150+183 кг).