Խաչանովը զիջեց Ալկարասին. իսպանացին կիսաեզրափակչում է
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական արմատներով ռուսաստանցի թենիսիստ Կարեն Խաչանովը Պեկինի մրցաշարի քառորդ եզրափակչում զիջեց Կարլոս Ալկարասին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Պեկինի բաց մրցաշարի տղամարդկանց մենախաղի քառորդ եզրափակչում Կարեն Խաչանովը մրցեց իսպանացի թենիսիստ Կարլոս Ալկարսի հետ: Մոտ 1,5 ժամ ձգված մրցախաղում Ալկարասն առավելության հասավ երկու սեթում` 7:5, 6:2 հաշվով: Ալկարասը դուրս եկավ կիսաեզրափակիչ:
Կարեն Խաչանովը պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի (ATP) վարկանիշային աղյուսակում 27-րդն է: Նա 4 անգամ հաղթել է միջազգային ֆեդերացիայի հովանու ներքո անցկացվող մրցաշարում: Նա Տոկիոյի 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր է: Հայկական արմատներով ռուսաստանցի թենիսիստի լավագույն արդյունքը եղել է 2019 թվականին, երբ նա հասել է Rolan-Garros-ի քառորդ եզրափակիչ և 2021 թվականին՝ դարձյալ քառորդ եզրափակիչ Ուիմբլդոնում, իսկ 2022-ին նա հասավ US Open-ի կիսաեզրափակիչ: 2023 թվականին էլ Խաչանովը դուրս մնաց AusOpen-ի կիսաեզրափակչից:

Хачанов проиграл Алькарасу. Испанец вышел в полуфинал
Российский теннисист с армянскими корнями Карен Хачанов проиграл Карлосу Алькарасу в четвертьфинале турнира в Пекине.
Как сообщает Арменпресс, Карен Хачанов встретился с испанским теннисистом Карлосом Алькарасом в четвертьфинале мужского одиночного разряда турнира Beijing Open. В матче, длившемся около 1,5 часов, Алькарас одержал победу в двух сетах со счетом 7:5, 6:2. Алькарас вышел в полуфинал.
Карен Хачанов занимает 27-е место в рейтинге Ассоциации профессиональных теннисистов (ATP). Он 4 раза побеждал на турнире, проводимом под эгидой Международной федерации. Он серебряный призер 32-х летних Олимпийских игр в Токио.
Лучший результат российского теннисиста с армянскими корнями был в 2019 году, когда он дошёл до четвертьфинала Rolan-Garros и в 2021 году до четвертьфинала Уимблдона, а в 2022 году он дошёл до полуфинала US Open. В 2023 году Хачанов выбыл из полуфинала AusOpen.