ԱՄՆ դեսպանը Եռաբլուրում հարգանքի տուրք է մատուցել նահատակների հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։  Հայաստանի Հանրապետությունում Ամերիկայի Միացյալ նահանգների դեսպան Քրիստինա Քվինը Եռաբլուրում հարգանքի տուրք է մատուցելւ նահատակների հիշատակին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄՆ դեսպանությունն այցելությունից լուսանկարներ է հրապարակել՝ կից գրելով.
«Դեսպան Քվինը սեպտեմբերի 27-ին զորակցեց և իր հարգանքի տուրքը մատուցեց Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև տասնամյակներ տևող հակամարտության հետևանքով իրենց կյանքը զոհած հայերին»։
Գրառման մեջ շեշտվում է, որ Միացյալ Նահանգները հանձնառու է աշխատել Հայաստանի կառավարության հետ՝ օգնելու իրենց տունն ու ապրուստը կորցրած անձանց:
«Մենք վերահաստատում ենք մեր հաստատուն աջակցությունը տարածաշրջանում տևական և արժանապատիվ խաղաղության հաստատմանը, որը կապահովի կայունություն և անվտանգություն»,- եզրափակվում է գրառումը:

Посол США в военном пантеоне “Ераблур” почтила память погибших воинов
Посол Соединенных Штатов Америки в Республике Армения Кристина Квин в военном пантеоне “Ераблур” почтила память погибших воинов.
Как передает Арменпресс, об этом, поместив фотографии, сообщило посольство США:
“27 сентября посол Квин выразила свое почтение армянам, погибшим в результате многолетнего конфликта между Арменией и Азербайджаном”.
В комментарии подчеркнуто, что Соединенные Штаты привержены сотрудничеству с правительством Армении, чтобы помочь тем, кто потерял свои дома и средства к существованию.
“Мы подтверждаем нашу твердую поддержку установления прочного и достойного мира в регионе, который обеспечит стабильность и безопасность”, - говорится в комментарии.