Փոխվարչապետը և ԱՄՆ դեսպանը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումները
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից, հանդիպման սկզբում փոխվարչապետը անձամբ իր և Կառավարության անունից շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին իր պաշտոնավարման ընթացքում իրականացված աշխատանքի և Հայաստան–ԱՄՆ հարաբերությունների հետևողական զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար։ Մհեր Գրիգորյանը դեսպանին մաղթել է նորանոր հաջողություններ՝ ընդգծելով, որ նա մշտապես կմնա Հայաստանի բարեկամը:
Քրիստինա Քվինն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին արդյունավետ և կառուցողական համագործակցության համար։
Զրուցակիցները հանդիպման ընթացքում անդրադարձել են տարածաշրջանային զարգացումների և երկուստեք կարևորել TRIPP նախագծի իրականացումը:

Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Kristina Kvien, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United States to Armenia, who is completing her diplomatic mission in the country.
At the beginning of the meeting, the Deputy Prime Minister personally thanked the Ambassador, on his own behalf and on behalf of the Government, for the work carried out during her tenure and her contribution to the consistent development of Armenia–United States relations.
Grigoryan wished the Ambassador further success, emphasizing that she will always remain a friend of Armenia.The Ambassador, in turn, thanked the Deputy Prime Minister for the effective and constructive cooperation.
During the meeting, the parties touched upon regional developments and emphasized the importance of the implementation of the TRIPP project.