ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինը հունվարի կեսին կավարտի իր աշխատանքը Հայաստանում
Երեք տարի պաշտոնավարումից հետո հունվարի կեսին Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան Քրիստինա Քվինը կավարտի իր աշխատանքը ՀՀ-ում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից՝ ընդգծելով, որ դեսպանի հեռանալուց հետո ԱՄՆ քաղաքականությունը Հայաստանում փոփոխության չի ենթարկվի։
«Միացյալ Նահանգները շարունակում է հավատարիմ մնալ Հայաստանի հետ իր գործընկերությանն ու ակնկալում է տեսնել ԱՄՆ-ի և Հայաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հետագա զարգացում, ինչպես նաև՝ օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում կայացած խաղաղության պատմական գագաթնաժողովի ընթացքում նախագահ Թրամփի և վարչապետ Փաշինյանի միջև ստորագրված երկկողմ համաձայնագրերի իրականացում»,- նշված է դեսպանության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Քրիստինա Քվինը ԱՄՆ բարձրագույն դիվանագիտական կորպուսի կադրային ծառայող է՝ նախարար-խորհրդականի դիվանագիտական աստիճանով: Դեսպան Քվինը Երևան է ժամանել 2023թ․փետրվարի 16-ին։ Նա Միացյալ Նահանգների 10-րդ դեսպանն էր Հայաստանում։

Посол США в Армении Кристина Квин завершит свою службу в Армении в середине января
Посол США в Армении Кристина Квин завершит свою службу в Армении в середине января, после трех лет пребывания на этом посту.
Как передает “Арменпресс”, об этом сообщили в посольстве США в Армении, подчеркнув, что политика США в отношении Армении не изменится после ухода посла.
“Соединенные Штаты остаются приверженными сотрудничеству с Арменией и ожидают дальнейшего развития стратегического партнерства между Соединенными Штатами и Арменией, а также реализации двусторонних соглашений, подписанных президентом Трампом и премьер-министром Пашиняном 8 августа на историческом мирном саммите в Вашингтоне”, — говорится в сообщении посольства.
Кристина Квин -  сотрудник высшего дипломатического корпуса США с дипломатическим рангом министра-советника. Посол Квин прибыла в Ереван 16 февраля 2023 года. Она стала десятым послом США в Армении.