ԱրարատԲանկ և SIA. շարունակական գործընկերություն՝ հանուն սոցիալական ձեռներեցության
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իմփաքթ Հաբ Երևանում հոկտեմբերի 4-ին  տեղի կունենա Social Impact Award (SIA) մրցանակաբաշխությունը։ ԱրարատԲանկը երկրորդ տարին ստանձնում է մրցանակային ֆոնդի տրամադրումը՝ ընդգծելով իր հանձնառությունը այն բիզնեսների նկատմամբ, որոնք շահույթից զատ կարևորում են նաև բիզնեսի սոցիալական բաղադրիչը:
Նախորդ տարի ԱրարատԲանկը տրամադրել էր 6000 եվրո մրցանակային ֆոնդ, որը բաշխվել էր չորս հաղթող թիմերի միջև՝ Adapteon, Contests Lab, Gyugh.org,  Refill:
Այս տարի ևս բանկը շարունակում է իր աջակցությունը՝ ապահովելով մրցանակային ֆոնդը:
Մրցանակաբաշխության արդյունքները և հաղթող թիմերը կհայտարարվեն Իմփաքթ Հաբ Երևանում հոկտեմբերի 4-ին կայանալիք միջոցառման ընթացքում:
SIA-ն համաշխարհային ճանաչում ունեցող հարթակ է, որը 2009 թ․-ից ի վեր աջակցում և խրախուսում է երիտասարդ սոցիալական ձեռներեցներին ավելի քան 25 երկրներում: Հարթակը սոցիալական ձեռներեցներին տրամադրում է անհրաժեշտ գործիքներ, ռեսուրսներ և կապեր:

AraratBank and SIA: Ongoing Partnership for Social Entrepreneurship
YEREVAN, SEPTEMBER 17, ARMENPRESS. The Social Impact Award (SIA) ceremony will take place on October 4th of this year at Impact Hub Yerevan. For the second year in a row, AraratBank provides the prize fund, emphasizing its commitment to businesses that value social impact apart from profit.
As a reminder, last year AraratBank provided a prize fund of 6,000 euros, which was distributed among four winning teams: Adapteon, Contests Lab, Gyugh.org, and Refill.
This year, the bank provides the prize fund again, reiterating its support to social entrepreneurship.
The results of the competition and the winning teams will be announced during the event at Impact Hub Yerevan on October 4th.
SIA is a globally recognized platform that has been supporting and encouraging young social entrepreneurs in more than 25 countries since 2009. The platform provides social entrepreneurs with necessary tools, resources, and network.