Կյանքից հեռացել է ՈՒՀԱ-ի հաղորդավար Ալեքսանդր Մասլյակովը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ութսուներեք տարեկան հասակում մահացել է խորհրդային և ռուս հեռուստահաղորդավար Ալեքսանդր Մասլյակովը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, հաղորդել է Ուրախների և հնարամիտների ակումբի Telegram ալիքը:
«Խոր ցավով տեղեկացնում ենք, որ 2024 թվականի սեպտեմբերի 8-ին մահացել է Ալեքսանդր Վասիլևիչ Մասլյակովը»,- ասվում է հրապարակման մեջ։
Ակումբում նշել են, որ Մասլյակովը եղել և հավերժ կմնա լեգենդ ՈՒՀԱ շարժման բոլոր մասնակիցների և միլիոնավոր հանդիսատեսի համար: Այնտեղ հիշեցրել են, որ նա այդ հաղորդումը վարել է 1964 թվականից՝ Ռուսաստանում և արտերկրում դառնալով հումորի և երգիծանքի խորհրդանիշ։

Умер ведущий КВН Александр Масляков
Советский и российский телеведущий Александр Масляков умер на 83-м году жизни, сообщил канал КВН в Telegram. Об эром передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"С глубоким сожалением сообщаем о том, что 8 сентября 2024 года скончался Александр Васильевич Масляков", — говорится в публикации.
В Клубе отметили, что Масляков был и навсегда останется легендой для всех участников движения КВН и миллионов зрителей. Там напомнили, что он вел эту передачу с 1964 года, став символом юмора и сатиры в России и за рубежом.