Հրաձիգ Գոռ Խաչատրյանը ոսկե մեդալ է նվաճել Եվրոպայի առաջնությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Չեխիայի Պլզեն քաղաքում ավարտվել է հրաձգության վազող թիրախ մրցաձևի Եվրոպայի առաջնությունը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան ներկայացրել է մրցումային վերջին օրվա արդյունքները։
Գոհար Հարությունյան / Լիլիթ Մկրտչյան / Արուսյակ Գրիգորյան թիմային եռյակը 50մ խառը վազք մրցաձևում 1086 միավոր արդյունքով դարձել է Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր։
Գոռ Խաչատրյանը 50մ խառը վազք մրցաձևի երիտասարդների անհատական պայքարում 388 միավորով նվաճել է ոսկե մեդալ։
Գոռ Խաչատրյան / Հայկ Մինասյան / Համլետ Կարենյան եռյակը 50մ խառը վազք մրցաձևի  երիտասարդների թիմային պայքարում 1107 միավորով դարձել է արծաթե մեդալակիր։
50մ խառը վազք մրցաձևի երիտասարդների թիմային պայքարում  Մարի Ղազարյան / Անահիտ Սարգսյան / Աիդա Ազատյան եռյակը 1036 միավոր արդյունքով նվաճել է արծաթե մեդալ։

Стрелок Гор Хачатрян завоевал золотую медаль на чемпионате Европы
Как сообщает Арменпресс, Федерация стрельбы Армении представила результаты последнего дня соревнований.
Командная тройка Гоар Арутюнян/Лилит Мкртчян/Арусяк Григорян стало бронзовым призером чемпионата Европы с результатом 1086 очков в стрельбе по движущейся мишени на 50 м - смешанный бег.
Гор Хачатрян завоевал золотую медаль с 388 очками в личном зачете в стрельбе по движущейся мишени на 50 метров – смешанный бег.
Тройка Гор Хачатрян/Айк Минасян/Гамлет Каренян завоевало серебряную медаль в молодежной командной борьбе с 1107 очками в стрельбе по движущейся мишени на 50 метров – смешанный бег.
Тройка Мари Казарян/Анаит Саргсян/Аида Азатян завоевала серебряную медаль среди молодежи с результатом 1036 очков в стрельбе по движущейся мишени на 50 метров – смешанный бег.